Kibice

Turniej Kiboli ŁKS 2022 [RELACJA]

W niedzielę na boiskach Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego odbył się coroczny Turniej Kiboli ŁKS. Tegoroczna edycja przyniosła wiele sportowych i kibicowskich emocji i była idealną okazją na integracje całego środowiska.

W turnieju obok mocnej reprezentacji ełkaesiackich osiedli (Stare Polesie, Górniak, Baluty, Śródmieście, Koziny, Teofilów, Piastów, Limanka, Dąbrowa, Ruda, Radogoszcz, Karolew, Kurak, Złotno, Retkinia, Górna i Żubardź) i fan clubów (Włocławek, Piotrków, Pabianice, Aleksandrów, Konstantynów) udział wzięli przedstawiciele zaprzyjaźnionych ekip z Zawiszy Bydgoszcz, GKS-u Tychy, Lecha Poznań, Cracovii oraz GKS-u Bełchatów. Swoje zespoły wystawiły także grupy UltrasNieśmiertelna Zajawka SiatkoFani.

Cały turniej rozgrywany był pośród oflagowanych boisk, na których zawisły flagi: Awanturnicy, Rodowici Łodzianie, Bydgoscy Chuligani (Zawisza), Błonie on Tour (Zawisza), Grunwald on Tour (Lech), Valiant Boys (GKS Bełchatów), Włocławcy Chuligani (Włocławek) oraz masę osiedlowych transparentów i płócien z pozdrowieniami dla braci, którzy przebywają na przymusowych wakacjach.

28 zgłoszonych do rozgrywek drużyn przed rozpoczęciem zmagań podzielonych zostało na siedem czterodrużynowych grup. Poziom każdej z nich był wyrównany, co gwarantowało ciekawe rozgrywki. A mecze były naprawdę zacięte. Zmagania prowadzone równolegle na czterech boiskach trwały blisko 3 godziny. To i tak nie wystarczyło do wyłonienia wszystkich ćwierćfinalistów. O ostatnie miejsce w najlepszej ósemce turnieju rywalizowały ekipy Śródmieścia Cracovii, które zmierzyły się w serii rzutów karnych. Ostatecznie lepsi okazali się łodzianie i to oni dołączyli do Starego Polesia, Bełchatowa, Tychów, Limanki, Konstantynowa, Karolewa i Retkini.

Przed rozpoczęciem fazy pucharowej nastała chwila odpoczynku od piłki. Wszyscy uczestnicy turnieju zebrali się pod trybuną, gdzie w akompaniamencie odpalonych rac nie zabrakło wspólnych śpiewów.

Sportowe emocje wzbudził także drużynowy konkurs picia piwa na czas. Po zaciętej rywalizacji do finalnego pojedynku przystąpili zawodnicy z ŁKS SiatkaFansŻubardzia. W tej rywalizacji przedstawiciel SiatkaFans okazał się lepszy i to do niego powędrowała nagroda w postaci dodatkowych trunków.

Po krótkiej przerwie rozegrane zostały ćwierćfinały. I tu poziom był bardzo wyrównany, a do wyłonienia dwóch półfinalistów potrzebne były serie rzutów karnych. Lepsi w pojedynkach sam na sam z bramkarzem okazali się zawodnicy Starego Polesia, którzy pokonali GKS Bełchatów oraz Karolewa, którzy wygrali z Retkinią. Limanka oraz Konstantynów wygrały swoje mecze w regulaminowym czasie i pewnie zameldowali się w najlepszej czwórce.

Mecze półfinałowe nie obfitowały w wiele bramek. W pierwszym z nich Limanka skromnie pokonała Stare Polesie 1:0. W drugim zawodnicy z Konstantynowa i Karolewa nie zdołali trafić do siatki, więc po raz kolejny tego dnia potrzebne były rzuty karne. Więcej zimnej krwi w grze nerwów zachowali reprezentanci „Kanzasu” i dzięki temu wygrali 4:3.

W meczu o trzecie miejsce Stare Polesie pewnie, bo aż 4:0 pokonało Karolew. W finale Limanka nie dała szans przedstawicielom Konstantynowa i wygrała 2:0.

Najlepsze drużyny turnieju otrzymały specjalne puchary i dyplomy, a także paczki od Sklepu Kibiców ŁKS. Nie zabrakło także wyróżnień dla bramkarza, strzelca oraz zawodnika turnieju.

„Serek”, bramkarz zwycięskiej drużyny, przez wszystkie mecze nie dał się pokonać ani razu i to do niego trafiła statuetka najlepszego bramkarza. Limanka zgarnęła także drugie indywidualne wyróżnienie – króla strzelców, który powędrował w ręce „Kubańczyka”. Najlepszym zawodnikiem całych rozgrywek wybrany został „Robercik” ze Starego Polesia.

Co warte podkreślenia – mecze w turnieju sędziowali byli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego – Rafał Niżnik Artur Kościuk.

Turniej Kiboli ŁKS 2022 okazał się sukcesem organizacyjnym. Oprócz rozgrywek piłkarskich, było dużo czasu na międzyosiedlową integracje uczestników oraz spotkania ze zgodami, przy złocistym trunku, który tego dnia lał się strumieniami w towarzystwie grilla. Do zobaczenia za rok.

Klubem Łodzi jest ŁKS!