Kibice

Relacja z wyjazdu do Warszawy

W Warszawie na pierwszym meczu nowego sezonu melduje się 1730 ełkaesiaków!

21 lipca 2023 r. WYJAZD DO WARSZAWY
Po zakończeniu sezonu, który dał nam powrót do ekstraklasy, z niecierpliwością oczekiwaliśmy najpierw nowego terminarza. Wiedzieliśmy, że z powodu wymiany murawy na naszym stadionie, dwa pierwsze mecze mieliśmy mieć na wyjeździe. Po ogłoszeniu terminarza już wiedzieliśmy, że pierwszy wyjazd będzie niezwykle ciekawy, bo w piątkowy wieczór czekała nas inauguracja ekstraklasy w Warszawie. Tak więc mimo tego, że to był środek wakacji, spodziewaliśmy się sporego zainteresowania tym wyjazdem. Zorganizowano speca i jak się na zapisach okazało, chętnych było więcej niż miejsc w pociągu ale udało się domówić dodatkowe wagony. Była też prowadzona sprzedaż samych biletów dla osób, które planowały wyjazd własnymi środkami transportu. Zeszły wszystkie wejściówki, a dla kilku osób zabrakło biletów.
Wszyscy zbieraliśmy się o tej samej porze i po jakimś czasie w stronę Warszawy wyruszył pociąg specjalny oraz kawalkada aut. Podróż przebiegła szybko i bez przygód. Pociągowi kończyli swoją podróż na stacji Warszawa Gdańska skąd podstawionymi autobusami zostali przewiezieni na dwie tury pod stadion, zaś samochodowi parkowali w parkowej ulicy nieopodal stadionu. Warto też wspomnieć o tym, że 3 osoby w ramach akcji charytatywnej (zbiórka pieniędzy na rehabilitację dla chorego Kubusia) do Warszawy wyruszyły na 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem, pokonując 140-kilometrową trasę biegiem. Pod stadionem byliśmy z wystarczającym zapasem czasowym i mimo, że kontrola na wejściu była szczegółowa, do pierwszego gwizdka cała ekipa wyjazdowa była już na sektorze. Niestety uszczuplona o około 10 osób, które z różnych przyczyn zostały zatrzymane na wejściu.
Na sektorze zawisły następujące flagi: „Awanturnicy”, „ŁKS Łódź Polska”, „Ultras”, „Stare Polesie”, „Śródmieście”, „Retkińscy Fanatycy”, „Pabianka”, „Kanzas”, debiutujące „Górniak”, „Karolew” i „Piastów”, flaga Zawiszy „Rycerze Pomorza” oraz flaga Lecha „FC Gdynia” a także flagi poświęcone naszym przebywającym po tamtej stronie muru. Ostatecznie w Warszawie pojawiliśmy się w komplecie 1730 osób. Wraz z nami było 22 Zawiszaków, 7 tyszan oraz nasi poznańscy zgodowicze. Przed meczem sporo wymian „uprzejmości” z gospodarzami, później również. Oczywiście prócz tego, doping dla naszych piłkarzy, który momentami był na wysokim poziomie. Byliśmy słyszalni, o czym świadczyły reakcje miejscowych. W drugiej połowie w miejsce flag na ogrodzeniu z przodu pojawił się transparent „Reprezentacja Łodzi”, a po chwili z góry zjechała sektorówka z fragmentem Placu Wolności na którym był jego centralny punkt, czyli pomnik Tadeusza Kościuszki oraz budynki z graffiti „ŁKS” z górującą nad nimi „Przeplatanką”. Po zejściu sektorówki nasz sektor rozświetliły race. Niedługo po oprawie pojawił się transparent „Włocłavia nigdy nie zginie”. Piłkarze mimo tego, że walczyli to niestety jeszcze bez podjazdu do przeciwnika. Po końcowym gwizdku jednak podziękowaliśmy im za mecz wierząc w to, że dadzą nam jeszcze wiele radości w nowym sezonie.
Po meczu trochę czasu trzeba było odczekać, zanim nas wypuścili ze stadionu. Po wyjściu połowa grupy została wypuszczona do podstawionych autobusów oraz do swoich aut. Reszcie psy zablokowały drogę i musieli czekać ponad pół godziny zanim wrócą autobusy. Debile w mundurach nie chciały wypuszczać nawet osób, które przyjechały autami. Część osób wydostała się skarpą na most przeskakując przez poręcz na ulicę. Co ciekawe, to psiarni nie przeszkadzało. Reszta została wypuszczona jak nadjechały autobusy, które z drugą częścią ekipy pociągowej pojechały na Dworzec Gdański skąd spec wyruszył w drogę powrotną. Reszta z ekip samochodowych dostała się do swoich środków transportu. Po odczekaniu kilkunastu minut cała kawalkada została wypuszczona i również ruszyli w drogę powrotną, która z racji tego, że to był niedaleki wyjazd, wszystkim przebiegła w spokoju.
Pierwszy wyjazd w sezonie 2023/24 za nami. Sportowo jak to się mawia: pierwsze koty za płoty, ale jeśli mamy w tej lidze zagościć na dłużej to trzeba będzie łapać punkty z przeciwnikami będącymi w naszym zasięgu. Natomiast Kibolska Ekstraklasa wjechała na salony w bardzo dobrym stylu. Teraz przed nami wyzwanie, aby tą wysoką formę utrzymać. Zarówno jak i na wyjazdach, tak i na meczach domowych. Po prostu musimy udowodnić, że zarówno sportowo jak i kibicowsko na tą ekstraklasę w pełni zasłużyliśmy.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119