Niezwykła podróż Krzysztofa Jarzębskiego dobiega końca!

Krzysztof Jarzębski, niepełnosprawny kolarz, reprezentant Polski i zawodnik ŁKS tydzień temu wyruszył w niezwykłą podróż. Na swoim handbiku postanowił przejechać 2000 kilometrów w 9 dni, a to wszystko dla podopiecznych Fundacji „Dom w Łodzi”!

We wtorek, 2 czerwca o godzinie 9:00 Krzysztof Jarzębski wyruszył z Pasażu Schillera przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Przez dziewięć dni odwiedził dziewięć miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Poznań, Wrocław, Opole, Bełchatów i finalnie Łódź pokonując łącznie aż 2000 kilometrów. Wszędzie był witany przez przedstawicieli miejscowych samorządów, ale również zwykłych mieszkańców. Jutro o godzinie 13:00 niepełnosprawny kolarz w miejscu, z którego startował w charytatywną podróż oficjalnie ją zakończy.

Pan Krzysztof Jarzębski jest niezwykłym sportowcem. W młodości zajmował się lekkoatletyką, startował w dziesięcioboju, był komandosem. W wyniku ciężkiej choroby nowotworowej przeszedł amputację nóg i dziś porusza się na wózku. Nie zmienił jednak podejścia do życia. Nadal kocha sport i podejmuje wyzwania. Nadal jest zawodnikiem ŁKS, a w mediach głośno jest o jego nowych rekordach i wyczynach. Na zwykłym wózku przejechał Dolinę Śmierci w USA, wciągając wózek na linie wszedł kamiennym szlakiem na Szrenicę, z obciążeniami pokonał schody Pałacu Kultury i Nauki, handbikem pokonał kilka tras liczonych w tysiącach kilometrów, docierając do Łodzi z europejskich stolic: Londynu, Paryża, Brukseli i ostatnio Rzymu.

– Pan Krzysztof jest naszym przyjacielem. Podziwiamy Jego charyzmę i upór w podejmowaniu kolejnych sportowych wyzwań. Kibicujemy Mu z całego serca, bo rekordy, które bije są ważnym sygnałem dla osób z niepełnosprawnościami: „nie poddawaj się – Ty też możesz żyć pełnią życia”. Pan Krzysztof jest inspiracją dla naszych Dzieci. – mówi Jolanta Bobińska, prezes Fundacji „Dom w Łodzi”.

Akcję rozpoczętą przez Pana Krzysztofa wesprzeć może każdy. Wystarczy wejść na stronę Fundacji „Dom w Łodzi” i wpłacić dowolną kwotę.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.