Kibice

Niezwykła podróż Krzysztofa Jarzębskiego dobiega końca!

Krzysztof Jarzębski, niepełnosprawny kolarz, reprezentant Polski i zawodnik ŁKS tydzień temu wyruszył w niezwykłą podróż. Na swoim handbiku postanowił przejechać 2000 kilometrów w 9 dni, a to wszystko dla podopiecznych Fundacji „Dom w Łodzi”!

We wtorek, 2 czerwca o godzinie 9:00 Krzysztof Jarzębski wyruszył z Pasażu Schillera przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Przez dziewięć dni odwiedził dziewięć miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Poznań, Wrocław, Opole, Bełchatów i finalnie Łódź pokonując łącznie aż 2000 kilometrów. Wszędzie był witany przez przedstawicieli miejscowych samorządów, ale również zwykłych mieszkańców. Jutro o godzinie 13:00 niepełnosprawny kolarz w miejscu, z którego startował w charytatywną podróż oficjalnie ją zakończy.

Pan Krzysztof Jarzębski jest niezwykłym sportowcem. W młodości zajmował się lekkoatletyką, startował w dziesięcioboju, był komandosem. W wyniku ciężkiej choroby nowotworowej przeszedł amputację nóg i dziś porusza się na wózku. Nie zmienił jednak podejścia do życia. Nadal kocha sport i podejmuje wyzwania. Nadal jest zawodnikiem ŁKS, a w mediach głośno jest o jego nowych rekordach i wyczynach. Na zwykłym wózku przejechał Dolinę Śmierci w USA, wciągając wózek na linie wszedł kamiennym szlakiem na Szrenicę, z obciążeniami pokonał schody Pałacu Kultury i Nauki, handbikem pokonał kilka tras liczonych w tysiącach kilometrów, docierając do Łodzi z europejskich stolic: Londynu, Paryża, Brukseli i ostatnio Rzymu.

– Pan Krzysztof jest naszym przyjacielem. Podziwiamy Jego charyzmę i upór w podejmowaniu kolejnych sportowych wyzwań. Kibicujemy Mu z całego serca, bo rekordy, które bije są ważnym sygnałem dla osób z niepełnosprawnościami: „nie poddawaj się – Ty też możesz żyć pełnią życia”. Pan Krzysztof jest inspiracją dla naszych Dzieci. – mówi Jolanta Bobińska, prezes Fundacji „Dom w Łodzi”.

Akcję rozpoczętą przez Pana Krzysztofa wesprzeć może każdy. Wystarczy wejść na stronę Fundacji „Dom w Łodzi” i wpłacić dowolną kwotę.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119