Kibice

Relacja z wyjazdu do Poznania

Ponad 2800 kiboli ŁKS-u udało się na wyjazd do Poznania na zgodowy mecz z Lechem.

21.10.2023 r. WYJAZD DO POZNANIA
Po miesiącu nadszedł czas powrotu na wyjazdowy szlak. Czekała nas zgodowa wyprawa do Poznania. Wiadomo, że zainteresowanie z naszej strony będzie duże, dlatego też sami postanowiliśmy temu dopomóc. Zapisy rozpoczęliśmy już na 2 tygodnie przed meczem a każde osiedle i fan-club wrzucały swoje zapowiedzi zachęcające do udziału w tym wyjeździe. Do tego też oczywiście niezliczona ilość plakatów na rewirach a także transparenty. Czyli krótko pisząc: konkretna mobilizacja. Prócz oficjalnych zapisów sporo osób kupowało też bilety na własną rękę na sektory na prostej a także do „Kotła”.
Zbliżał się dzień wyjazdu, z dnia na dzień nasz licznik wyjazdowy rósł i zapowiadało się, że wykręcimy konkretną liczbę. Mieliśmy do dyspozycji całe trzecie piętro „Kotła”.
Sporo osób do Poznania zjeżdżało już w piątek. Wiadomo, mecz zgodowy więc nie mogło zabraknąć zgodowej integracji. Natomiast w sobotę na kilka godzin przed meczem nasi Uliczni Wojownicy spotkali się na wspólnym treningu wraz z poznańskimi Terrormachine.
Z głównej zbiórki wyruszyły 3 autokary, które zostały ufundowane dla naszej ŁKS-iackiej młodzieży oraz niezliczona ilość aut. Droga szybka i spokojna. Złapaliśmy się na 2 godziny przed meczem i po dojechaniu spóźnialskich urządziliśmy sobie pod stadionem małą zabawę przy piosence „My fanatycy z Alej Unii szajka…” i przy oświetlających zabawę racach.
Mimo, że mieliśmy przeznaczone dla nas tylko 2 wejścia, wchodzenie całej naszej grupy wyjazdowej odbywało się sprawnie i bez większych kolejek. Wraz z pierwszym gwizdkiem została zaprezentowana zgodowa oprawa. Transparent „ŁKS KKS”, który zakrył środkową część „Kotła”, na dolnej jego części machajki i folie tworzące barwy nasze i Lecha, zaś na naszej górnej części najpierw świece dymne, które również utworzyły barwy ŁKS-u i Lecha, a po chwili na całej długości race. Wszystko to w akompaniamencie śpiewanego „chorwackiego” ale ze słowami „Lech ŁKS”. Po oprawie powiesiliśmy flagi: „Awanturnicy”, „Ultras”, „Stare Polesie”, „Śródmieście”, „Karolew”, „Teofilów”, „ŁKS Koziny”, „Kurak”, „Retkińscy Fanatycy”, „Górniak”, „Żubardź”, „ŁKS Łódź Rokicie”, „Fanatycy z Rudy”, „Włocławska Patologia”, „Pabianka”, „Piotrkowscy Ełkaesiacy” oraz z pozdrowieniami dla „Bastka” i „Stachara”.
W pierwszej połowie trochę wspólnego dopingu, poza tym z naszej strony kilka standardowych wrzutów. W drugiej kilkakrotnie mieliśmy „swoje 5 minut”, które wykorzystywaliśmy na maksa z dobrą korbą na naszych sektorach. Mecz jak mecz, żadna nowość: kolejny przegrany na wyjeździe. Po końcowym gwizdku obydwie drużyny podeszły pod „Kocioł” ale nastroje wśród Lechitów i u nas były odmienne. My po prostu przekazaliśmy grajkom „co wy robicie ŁKS co wy robicie” oraz „eŁKSa grać kurwa mac!!!”, czyli żeby w końcu wzięli się do roboty.
Po meczu sporo osób zostaje, wszak zgodę trzeba odpowiednio podlewać i pielęgnować, więc nie brakowało osiedlowo/fan-clubowych melanży a wspólne zgodowe śpiewy nosiły się nie tylko po samym Poznaniu, ale także w niejednym mieście w Wielkopolsce. Reszta bez przygód wróciła do Łodzi.
Ilu nas ostatecznie było w Poznaniu? Ogólnie wszystkich +/- 2800 szala. Tym samym pobiliśmy nasz liczbowy rekord wyjazdowy od czasu zorganizowanego ruchu kibicowskiego w Polsce, czyli mniej więcej od 50 lat. Wiadomo, że jeszcze wcześniej to trochę inaczej wyglądało. Wycieczki z zakładów pracy itp. Na dodatek wtedy i jeszcze długo potem nie mieliśmy żadnej konkurencji w mieście. Wyjazd do Poznania pokazał, że mimo słabej postawy piłkarzy i zawirowań w sekcji, tkwi w nas spory potencjał kibicowski a dla niejednej osoby był dobrym momentem na rozpoczęcie swojej kariery wyjazdowej. Przed nami kolejna ciekawa wyprawa czyli Wrocław, gdzie jeszcze na nowym stadionie Śląska nie było nam dane jeszcze się pojawić. Termin dobry, tak więc liczymy na kolejne wykręcenie bardzo dobrej liczby przez Reprezentację Łodzi.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119