Strzeleckie przełamanie Pirulo!

Sobotni mecz z Górnikiem Łęczna przyniósł ŁKS-owi nie tylko ważne trzy punkty, ale również przełamanie kluczowego zawodnika ofensywy „Rycerzy Wiosny”. Po raz pierwszy od 20. kolejki Fortuna 1. Ligi Pirulo wpisał się na listę strzelców!

Wychowanek hiszpańskiego Espanyolu w bieżącej kampanii strzelił 12 bramek, co sprawia, że aktualnie jest najlepszym strzelcem zespołu. Tę statystykę przede wszystkim zapewniło mu bardzo dobre wejście w sezon – 7 ze swoich 12 bramek strzelił w pierwszych jedenastu kolejkach Fortuna 1. Ligi.

Wraz z początkiem kryzysu formy ŁKS-u swoje problemy zaczął mieć również Pirulo, który coraz rzadziej trafiał do siatki. Na początku rundy wiosennej udało mu się zaliczyć dwa trafienia – w pojedynkach przeciwko Widzewowi oraz Stomilowi Olsztyn. Druga bramkach była ostatnią, którą Pirulo zdobył do meczu z Górnikiem Łęczna.

Hiszpan miał problemy z powiększeniem swojego dorobku strzeleckiego przez 70 dni, na które złożyło się 9 spotkań. Choć udało mu się w tym czasie zaliczyć kilka asyst, Pirulo, podobnie jak koledzy z zespołu, miał wielkie problemy z wykańczaniem akcji. Również w meczu z Górnikiem Łęczna potrzebował kilku sytuacji, aby ostatecznie zdobyć bramki, które przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść „Rycerzy Wiosny”.

W tym momencie Pirulo znajduje się na 2. miejscu w klasyfikacji strzelców Fortuna 1. Ligi z 12 bramkami. Pierwsze miejsce zajmuje Roman Gergel z Termaliki. W czołówce strzelców plasuje się również inny ełkaesiak – Antonio Dominguez, który z 10 trafieniami zajmuje 4 miejsce, ex aequo z Karolem Angielskim z Radomiaka oraz Juliuszem Letniowskim z Arki.

Fot. Łukasz Żuchowski

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119