Media przed meczem z Wisłą Kraków

W piątek o godzinie 20:30 zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego i Wisły Kraków wybiegną na murawę stadionu przy ulicy Reymonta. Przed spotkaniem sprawdziliśmy co w prasie i mediach społecznościowych pojawia się na temat konfrontacji ełkaesiaków z „Białą Gwiazdą”.

Dziennik Łódzki

Kilka ciekawych liczb przed piątkowym meczem ŁKS z Wisłą Kraków

Pirulo

W piątek piłkarze ŁKS zmierzą się z Wisłą w Krakowie, lecz zanim drużyny wybiegną na boisko przybliżamy kilka ciekawych liczb związanych ze starciami tych bardzo zasłużonych dla polskiego futbolu klubów.25Tyle lat kibice ŁKS czekają na wyjazdowe zwycięstwo ełkaesiaków na stadionie Wisły Kraków. Ostatnią drużyną Łódzkiego Klubu Sportowego, która ćwierć wieku temu zgarnęła komplet punktów w starciu z „Białą Gwiazdą” na jej terenie była ta prowadzona w sezonie 1993/1994 przez trenera Ryszarda Polaka.Ełkaesiacy pokonali Wisłę 15 czerwca 1994 roku 2:1 po golach Janusza Kaczówki i Dariusza Podolskiego. Co ciekawe, w spotkaniu tym w barwach krakowskiego zespołu wystąpił Kazimierz Moskal, czyli obecny trener ŁKS.

WP Sportowe Fakty

PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków – ŁKS Łódź. Kazimierz Moskal liczy na to, że wróci z punktami

c

– Zawsze powrót na Reymonta będzie dla mnie sentymentalny. Podczas gry jednak sentymentów nie będzie – zapowiada trener ŁKS-u Łódź Kazimierz Moskal przed starciem z Wisłą Kraków. Klubu, którego w przeszłości był zawodnikiem i szkoleniowcem.

Dwa przegrane spotkania z rzędu to już seria. I tę właśnie serię będzie chciał przerwać beniaminek PKO Ekstraklasy. Rycerze Wiosny, podobnie jak Biała Gwiazda, legitymuje się bilansem 1-2-1, a więc także ma cztery punkty na koncie.

– Jesteśmy w dobrej formie, choć w ostatnich dwóch meczach nie mogliśmy zapunktować. Liczę, że wyjazd do Krakowa przyniesie nam punkty i oczywiście z takim nastawianiem .tam jedziemy. Myślę, że nastawienie Wisły będzie podobne, bo jest to zespół, który też chce grać w piłkę. Mieli ostatnio kłopoty kadrowe i zdrowotne, ale z tego co wiem wszyscy zawodnicy trenują. Mamy tyle samo punktów i oba zespoły na pewno będą chciały się wzbogacić – ocenił Kazimierz Moskal.

Gazeta Wyborcza – Łódź

Jacek Ziober: ŁKS potrzebuje czasu, by nauczyć się ekstraklasy

– Mój apel do kibiców jest taki, aby piłkarzom ŁKS dać trochę czasu, aby nabrali ekstraligowej ogłady i pewności. Porażka z Lechem tylko potwierdza tezę, że w ekstraklasie każdy ograć może każdego – mówi Jacek Ziober, były piłkarz ŁKS.

Wywiad z Jackiem Zioberem dostępny TUTAJ.

Dziennik Łódzki

W piątek ŁKS zagra z Wisłą w Krakowie [zapowiedź meczu]

e

W ramach 5. kolejki ekstraklasy piłkarze ŁKS w piątkowy wieczór o godz. 20.30 zmierzą się w Krakowie z Wisłą. Trener łodzian zapowiada walkę o trzy punkty.

– Stać nas na to, by w Krakowie powalczyć o pełną pulę – zapewnia szkoleniowiec ŁKS, Kazimierz Moskal.
ŁKS zmierzy się z Wisłą już po raz 117. (więcej spotkań w lidze ełkaesiacy rozegrali tylko z Ruchem i Legią). Na zwycięstwo na stadionie „Białej Gwiazdy” łodzianie czekają ćwierć wieku, lecz historia, czy nawet statystyki, którymi zasypują nas w ekstraklasie rozmaite serwisy, w piątkowy wieczór na niewiele się zdadzą.

– Wszystko zależy od dyspozycji dnia, tego jak ten mecz będzie przebiegał i oczywiście od szczęścia – twierdzi Kazimierz Moskal, a jego opinię podziela Patryk Bryła. – Wisła chce grać w piłkę, my również nie zrezygnujemy ze swojej ofensywnej filozofii gry – zapewnił pomocnik ŁKS.

Przegląd Sportowy

Wisła Kraków – ŁKS Łódź: transmisja w TV i ONLINE LIVE STREAM

Spotkanie Wisła Kraków – ŁKS Łódź zainauguruje piątą kolejkę PKO Ekstraklasy. Transmisja w TV i online live stream. Sprawdź gdzie oglądać mecz Wisła Kraków – ŁKS Łódź.

Bardzo ciekawie zapowiada się dzisiejsze spotkanie Wisła Kraków – ŁKS Łódź. Beniaminek na wstępie tego sezonu PKO Ekstraklasy prezentuje się z bardzo dobrej strony. Podopieczni Kazimierza Moskala przed tygodniem co prawda przegrali 0:1 z Piastem Gliwice, lecz nie raz udowodnili, że potrafią grać ofensywnie. W nie najlepszej dyspozycji jest natomiast Wisła Kraków. Biała Gwiazda, choć zdobyła do tej pory tyle samo punktów co ŁKS, to grą nie powala i jej forma od biega od tej z poprzedniego sezonu.

Cały artykuł dostępny TUTAJ.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119