Historia meczów: Z Górnikiem w lidze po raz siedemnasty!

W niedzielę stadion im. Władysława Króla ugości finał baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy. Pojedynek pomiędzy ŁKS-em i Górnikiem Łęczna będzie siedemnastym spotkaniem obu ekip w lidze.

Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu w bilansie starć obydwu zespołów była sytuacja patowa, jednak ta została przełamana podczas 14. kolejki Fortuna 1. Ligi. Górnik ograł ŁKS wysuwając się na jedno zwycięstwo do przodu. Wiosną, za sprawą zwycięstwa „Rycerzy Wiosny” wyrwanego w końcówce meczu, stan rywalizacji łódzko-łęczańskiej ponownie się wyrównał.

Pierwsze spotkania ligowe pomiędzy tymi drużynami miały miejsce w sezonie 2000/01 w ówczesnej II lidze. W Łęcznej padł remis 1:1, a w Łodzi górą byli biało-czerwono-biali, zwyciężając 3:1.

Ostatni raz Łódzki Klub Sportowy mierzył się z Zielono-Czarnymi niespełna miesiąc temu, w trakcie 31. kolejki Fortuna 1. Ligi. „Rycerze Wiosny” pokazali wówczas niebywały charakter i wolę walki, a bramki Michała Trąbki i Pirulo przyniosły im zwycięstwo 3:1.

Siedemnaste ligowe starcie pomiędzy ŁKS-em Górnikiem Łęczna odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca o godzinie 20:40 na stadionie im. Władysława Króla przy al. Unii Lubelskiej 2. Stawką meczu będzie awans do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Górnik Łęczna

Mecze: 16

Wygrane ŁKS: 6

Remisy: 4