Sytuacja kadrowa przed meczem z Górnikiem Łęczna

Zegar tyka, a do finału barażów z Górnikiem Łęczna coraz mniej czasu. Kamil Dankowski i Dawid Arndt walczą, aby być do dyspozycji trenera w niedzielę, w ŁKS-ie bez pauz za kartki na ostatni mecz sezonu – to i więcej znajdziecie w naszym podsumowaniu sytuacji kadrowej ŁKS-u.

Przed pojedynkiem z Arką Gdynia sztab szkoleniowy zapowiadał, że sytuacja zdrowotna w zespole jest dobra. Po tym spotkaniu pojawiły się jednak pewne wątpliwości – w składzie nie pojawił się Dawid ArndtKamil Dankowski zszedł kontuzjowany z boiska, zaś Pirulo grał z otejpowaną nogą. Podczas konferencji prasowej opiekun Rycerzy Wiosny, Marcin Pogorzała, wypowiedział się na rzeczone tematy. Jedne z pytań jakie otrzymał dotyczyło właśnie hiszpańskiego skrzydłowego ŁKS-u.

– Tutaj to jest nawet nie jakiś uraz, to jest zabieg ze strony fizjoterapeutów, zabezpieczający, ale to nie miało wpływu. Piru ciężko pracował w tym meczu i z tego względu został zmieniony, ale nie miało to nic wspólnego z problemem zdrowotnym – wyjaśnił opiekun biało-czerwono-białych

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Marcin Pogorzała opowiedział również o sytuacji jego innych podopiecznych. Z jego słów wynika, że na ten moment ich występ w niedzielnym meczu nie jest w stu procentach pewien.

– Obaj ci zawodnicy (Dawid Arndt i Kamil Dankowski – przyp. red.) wczoraj, tak jak mówiłem po meczu, jeszcze byliśmy w Gdyni, wczoraj wróciliśmy, wczoraj mieliśmy jednostki regeneracyjne i brali w tym udział. Dzisiaj spotkamy się dopiero w klubie i będziemy działać, przede wszystkim sztab medyczny, żeby tych zawodników do meczu przygotować – zdradził szkoleniowiec Rycerzy Wiosny

Natomiast na finałowe spotkanie z Górnikiem Łęczna żaden z zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego nie będzie zawieszony za przekroczenie limitu żółtych kartek. Również żaden z piłkarzy „Zielono-czarnych” nie będzie wykluczony ze względów dyscyplinarnych.

Kartki ŁKS-u w sezonie 2020/21 w Fortuna 1. lidze:

ŻÓŁTE KARTKI

12 – Maciej Dąbrowski

7 – Jan Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka, Maciej Wolski (zagrożeni)

6 – Adam Marciniak, Pirulo

5 – Adrian Klimczak

4 – Samu Corral, Dragoljub Srnić, Kamil Dankowski, Jakub Tosik

3 – Antonio Dominguez, Przemysław Sajdak, Carlos Moros Gracia (zagrożeni)

2 – Piotr Janczukowicz, Łukasz Sekulski, Tomasz Nawotka, Ricardinho

1 – Mikkel Rygaard

CZERWONE KARTKI

1 – Maciej Wolski, Samu Corral, Jan Sobociński

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

– po czwartym napomnieniu – 1 mecz,

– po ósmym napomnieniu – 1 mecz,

– po dwunastym napomnieniu – 2 mecze,

– przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – 2 mecze

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport