Znamy szczegóły otwarcia Stadionu Króla!

Wreszcie to na co wszyscy długo czekaliśmy! Wiemy kiedy odbędzie się mecz otwarcia Stadionu Króla oraz znamy wszystkie szczegóły dotyczące biletów, cen oraz pakietów i zniżek, które zostały przygotowane przez Łódzki Klub Sportowy na końcówkę sezonu po inauguracji pozostałych trzech trybun.

Pierwszą i najważniejszą informacją przedstawioną podczas dzisiejszej konferencji było potwierdzenie oficjalnego terminu otwarcia Stadionu Króla. Uroczysta inauguracja odbędzie się w piątek 22-ego kwietnia, kiedy Łódzki Klub Sportowy podejmie Chrobrego Głogów. Choć samo spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30, tak planowany początek uroczystości jest na godzinę o 18, kiedy rozpocznie się oficjalna część otwarcia stadionu. Podczas konferencji głos zabrało kilka osób blisko związanych z tą inwestycją.

Hanna Zdanowska (prezydent Miasta Łodzi):Trzeba spełniać swoje obietnice i ta obietnica właśnie się ziszcza. Zapraszamy serdecznie 22 kwietnia na uroczyste otwarcie stadionu im. Władysława Króla, który dopełni całą tę przestrzeń, w której teraz się znajdujemy, a która stałą się jednym z największych tego typu obiektem sportowym, wielofunkcyjnym i składającym się z kilku brył, w całej Polsce. Po Atlas Arenie, po Sport Arenie, w tej chwili przyszedł czas na Stadion Miejski przy al. Unii 2 i myślę, że kolejną datę w 114-letniej historii najstarszego klubu łódzkiego, czyli datę otwarcia stadionu, który chcę wierzyć, że kiedyś, już w niedługiej przyszłości będzie pełen kibiców. Mam także nadzieję, że będziemy oglądać tutaj zawody nie tylko na najwyższym poziomie naszych rozgrywek ligowych, Ekstraklasy, ale również innych. 

Artur Partyka (lekkoatleta, wychowanek ŁKS-u, medalista Igrzysk Olimpijskich): – Przypomniał mi się początek lat 80. kiedy pierwszy raz, tutaj nieopodal, kilometr stąd wychodziłem na swój pierwszy trening na starym stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego, który przecież służył piłkarzom, jak i lekkoatletom, bo tam też była bieżnia. Po tych 42 latach, nawet w najśmielszych marzeniach nie pomyślałbym wtedy, że będę oglądał tutaj tak piękny i wspaniały obiekt i tyle infrastruktury sportowej. A jednak się udało to zrobić, dzięki zaangażowaniu pani prezydent, wszystkich osób odpowiedzialnych za finanse, ale też wielkiej determinacji pana prezesa, którego obserwuję od wielu lat i widzę, jak konsekwentnie realizuje swoje pomysły na piłkę nożną. Sportowo, oczywiście bywa różnie, ale to jest sport, bardzo ryzykowna część naszego życia, ale jestem dumny z tego, że te obiekty tutaj powstały. 

Tomasz Salski (większościowy właściciel ŁKS-u):Mam nadzieję, że będzie to duże święto sportowe – o godzinie 20:30 rozpoczyna się mecz, natomiast o godzinie o 18 zaczynamy z częścią oficjalną. Będą nie tylko sportowcy, ale i polskie gwiazdy estrady. Będzie uroczyste rozpoczęcie, przygotowaliśmy jako klub szereg niespodzianek – koszulki okolicznościowe od naszego partnera, firmy R-GOL i Adidas, czy okolicznościowe szaliki. Będziemy kładli duży nacisk na to, żeby było to wydarzenie rodzinne, chcemy również pochwalić się zawodnikami Akademii oraz klubami partnerskimi, których będziemy chcieli zaprezentować na płycie boiska. Już od godziny 16 będą także czynne strefy fanzone z różnymi atrakcjami dla kibiców. Dzisiejsza obecność Artura Partyki i Marcina Gortata jest nieprzypadkowa, bo to są te dwie twarze, na które zawsze możemy liczyć i ŁKS takich ambasadorów ma, ale będziemy gościć także mistrzów Polski z 1998 roku, mam nadzieję, że w komplecie. Oprócz nich również wielu innych piłkarzy i trenerów, którzy w tym dniu będą do dyspozycji dziennikarzy i kibiców w tym dniu. Wyobrażam sobie, że będzie to również wieczór wspomnień, takie pokoleniowe spotkanie przy al. Unii 2. Jesteśmy również w porozumieniu z Telewizją Polsat, która chce przygotować z tego dnia konkretny materiał, poza oczywiście transmisją meczu.

Bilety na nowe trybuny będą dostępne od najbliższego poniedziałku, 4-ego kwietnia. W najbliższy weekend zaś będzie czas, aby obecni karnetowicze mogli ewentualnie wybrać nowe miejsce, na którym będą chcieli zasiadać po otwarciu stadionu.

Klub przygotował pojedyncze bilety na samo otwarcie, ale także MINI KARNETY, które obejmują mecz otwarcia z Chrobrym, derby Łodzi oraz mecz z Odrą Opole (trzy ostatnie spotkania domowe w zasadniczej części sezonu).

Rozmieszczenie sektorów na stadionie zostało zaprezentowane na poniższej grafice:

Fot. ŁKS Łódź