Stadion

Listopadowy raport z budowy stadionu [WIDEO]

Rok 2021, tak jak i budowa stadionu, powoli zmierza ku końcowi. W ostatnim tegorocznym raporcie z budowy Marek Rosa przybliżył przebieg ostatnich prac i wlał w serca kibiców sporo optymizmu.

W listopadzie przed wejściami na nowe trybuny pojawiły się kołowrotki, a także zakończono montaż wszystkich krzesełek na stadionie. Na trybunach wschodniej oraz południowej praktycznie zakończono już prace wykończeniowe, w tej chwili trwają tam jedynie drobne prace poprawkowe. Zakończono także proces przeszklenia biurowca – wkrótce będzie można go zobaczyć w pełnej krasie, po usunięciu rusztowań.

Wciąż prowadzone są prace instalacyjne, a na trybunie północnej także wykończeniowe. Z powodu aktualnej temperatury prace zewnętrzne są utrudnione, ale mimo tego będą kontynuowane. Na szczęście, śnieg nie będzie stał na przeszkodzie pracowników budowy, którzy zakończyli już prace nad dachem, a zajmują się aktualnie w dużej mierze wykończeniami i pracami wewnątrz stadionu.

W tej chwili na budowie pracuje około trzystu pracowników, zaś grudniowe zadania zostały zaplanowane w taki sposób, aby wciąż podążać zgodnie z harmonogramem.