„Bomba” zawodnikiem roku polskiego MMA!

Pierwsze dni stycznia to zawsze czas podsumowania i rożnego rodzaju plebiscytów. Nie inaczej jest też w świecie sportów walki. Portal MMA.pl rozdał w ostatnim czasie nagrody za 2022 rok, jedna z nich trafiła do ełkaesiaka! 

Marcin Bandel, bo o nim mowa, ma za sobą znakomity rok. Ełkaesiak podczas gal spod szyldu Brave MMA najpierw wygrał decyzją sędziów z Luisem Felipe Diasem, a w październiku, po zaledwie 80 sekundach, poddał Ismaila Naurdieva, stając się mistrzem kategorii super półśredniej Brave.

Udane występy nie umknęły uwadze branżowych mediów. Portal MMA.pl wśród nagród przyznawanych za rok 2022 uwzględnił także tytuł „Zawodnika roku”. Jednogłośnie został nim wybrany „Bomba”!

Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji:

Rok 2022 były udany dla Bandla pod względem sportowym nie tylko jeśli chodzi o MMA. Znakomity parterowiec zdobył też bowiem mistrzostwo ADCC Chorwacji oraz Macedonii Północnej. Na jego czarnym pasie brazylijskiego jiu jitsu pojawił się też drugi dan.

Redakcja MMA.pl doceniła również znakomity okres w karierze Marcina Bandla i przyznała mu tytuł Zawodnika Roku 2022 w polskim MMA.”

Marcin Bandel kończy jednak rok nie z jedną, a dwoma nagrodami! W ręce ełkaesiaka powędrował także tytuł „Poddania roku” za balachę w walce z Naurdievem.