Zwycięstwo na rozpoczęcie play-off! ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:0

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego odkuły się po pucharowym finale i pewnie zwyciężyły w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału play-off, ogrywając Pałac Bydgoszcz 3:0. MVP tego spotkania została Valentina Diouf.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dla Wiewiór, te szybko wypracowały sobie sześciopunktową przewagę, dającą im duży spokój. Trener przyjezdnych przy stanie 7:1 zdecydował się o czas dla swojego teamu. Ta jednak na nie wiele się zdała. Ełkasianki grały do bólu skuteczną siatkówkę. Bydgoszczanki próbowały jeszcze, wróć do gry, ale dzisiejsza dyspozycja Wiewiór nie dała nadziei rywalkom na korzystny rezultat w tym secie.

Początek drugiej partii była zdecydowanie na plus dla Pałacu. To bydgoszczanki zaczęły kontrolować grę, jednak z czasem Wiewióry odrobiły powstałą stratę i znów zaczęły przypominać drużynę z poprzedniego seta. Dobrze funkcjonowało przyjęcie oraz atak. Drużyna Jakuba Tęczy walczyła o to, by wyrównać, jednak łodzianki były za mocne. Do zaskoczenia nie doszło i biało-czerwono-białe mogły cieszyć się na koniec ze zwycięstwa w tej partii z przewagą aż siedmiu punktów.

Ostatni set był już dobrą kontynuacją gry Łódzkiego Klub Sportowego, te pewnie zmierzały w kierunku zwycięstwa. Pałac próbował odwrócić losy, lecz Wiewióry były za silne. Do zaskoczenia już nie doszło pod koniec. Ełkaesianki pewnie dokończyły to spotkanie wygrywając w ostatniej partii z przewagą aż siedmiu punktów.

ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:11, 25:19, 25:18)