Na kogo może wpaść ŁKS Commercecon Łódź w drodze do Ligi Mistrzyń?

21 sierpnia odbędzie się losowanie par pierwszej rundy eliminacji do siatkarskiej Ligi Mistrzyń. W bój o europejskie parkiety udadzą się siatkarki ŁKS-u, które poznały już swoich potencjalnych rywali.

Ścieżka eliminacji do siatkarskiej Ligi Mistrzyń jest niezwykle łatwa. Wystarczy bowiem wygrać dwa dwumecze i już można cieszyć się z zasilenia tych elitarnych rozgrywek. Najpierw jednak trzeba poznać swoich pierwszych rywali, a to nastąpi już pod koniec sierpnia.

W gronie potencjalnych rywalek ŁKS-u Commercecon Łódź znajdują się zespoły, które zdążyliśmy już dobrze poznać – Savino Del Bene Scandicci, Khimik Yuzny oraz Allianz MTV Stuttgart. Każda z tych trzech drużyn w dwóch poprzednich edycjach Ligi Mistrzyń miała okazję mierzyć się z Łódzkimi Wiewiórami.

Reszta zespołów, które biorą udział w eliminacjach znajduje się na poniższej grafice (tabela na dole):

LM siatkarek

Patrząc na możliwe rozstrzygnięcia, wydaje się, że ełkaesianki mogą mieć problem z przejściem jedynie, wyżej wspomnianych, zespołów ze Scandicci oraz Stuttgartu oraz Dinamo Moskwy. Reszta potencjalnych rywalek wydaje się być na tej samej, o ile nie niższej półce, co siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź.