Zaległe zwycięstwo! #Volley – ŁKS 1:3

W zaległym meczu 6. kolejki TAURON Ligi siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały #VolleyWrocław 3:1. Tym samym Łódzkie Wiewióry zaliczyły próbę generalną przed rozgrywkami Ligi Mistrzyń!

Premierowa partia środowego spotkania przyniosła nam niezwykle wyrównaną siatkówkę. Aż do stanu 21:21 oba zespoły punktowały niemalże równomiernie, jednak wydawało się, że więcej kontroli nad spotkaniem miały Ełkaesianki, które momentami były w stanie odskoczyć nawet na 4 punkty. W samej końcówce pierwszego seta zdecydowanie więcej wiatru w żagle złapały gospodynie, które od stanu 21:21 dość płynnie przeszły do wyniku 25:23.

Drugiego seta od mocniejszego uderzenia rozpoczęły gospodynie. Siatkarki z Wrocławia skrupulatnie budowały swoją przewagę, która z akcji na akcję jedynie rosła. Sufit ich możliwości przyszedł jednak przy stanie 13:8 dla gospodyń. Od tego czasu kontrolę nad spotkaniem odzyskały Ełkaesianki, które momentami punktowały w seriach i dość płynnie przeszły do wyniku 20:16 na swoją korzyść. W decydującej fazie partii mocniej przyatakowały jeszcze wrocławianki, jednak nie zdołały odrobić straty, dzięki czemu setowy wynik wskazywał 1:1.

Z każdą kolejną odsłoną środowego spotkania gospodynie jedynie słabły. O secie numer trzy właściwie nie ma co pisać. Łódzkie Wiewióry kontrolowały jego przebieg od pierwszej do ostatniej akcji, w szczytowym momencie budując sobie dziewięciopunktową przewagę.

Jeszcze bardziej jednostronną siatkówkę oglądaliśmy w partii numer cztery, choć dość paradoksalnie lepiej weszły w nią wrocławianki. Sił wystarczyło i jednak jedynie do stanu 4:4, później swój koncert rozpoczęły Ełkaesianki. Dwu-trzypunktowe serie przerywane pojedynczymi „oczkami” zdobywanymi przez rywali sprawiły, że łodzianki nie musiały zbytnio drżeć o wynik 4 seta, kończąc go jedenastopunktową przewagą!

MVP spotkania wybrana została Krystyna Strasz.

Ełkaesianki czeka teraz kilkudniowa przerwa od grania, podczas której skupią się na treningach. W dniach 24-26 listopada siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego wezmą udział w pierwszym turnieju fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:23; 20:25; 16:25; 14:24)