Siatkówka

Z kim ŁKS Commercecon zagra w play-off TAURON Ligi?

Sezon zasadniczy TAURON Ligi co prawda jeszcze się nie zakończył, jednak przed jego ostatnią kolejką pewnych jest już kilka rozstrzygnięć. Jednym z nich jest rywal siatkarek ŁKS-u w pierwszej rundzie fazy play-off.

Które miejsce na koniec fazy zasadniczej zajmą siatkarki ŁKS-u?

Tutaj mamy już pewność – pomimo pokonania Radomki Radom w ostatnim meczu, „Łódzkie Wiewióry” nie zdołają przeskoczyć swoich niedawnych rywalek w tabeli. Oznacza to, że biało-czerwono-białe sezon zasadniczy zakończą na najgorszym dla sportowca, ale nieco lepszym dla siatkarek TAURON Ligi 4 miejscu.

Nieco wyżej nad ełkaesiankami uplasują się DeveloPres Rzeszów, który jest już pewny pierwszego miejsca oraz Chemik Police i wspomniana wcześniej Radomka Radom, które zawalczą o drugą lokatę.

Z kim „Łódzkie Wiewióry” zagrają w pierwszej rundzie play-off?

Sprawa pierwszego rywala siatkarek ŁKS-u w rundzie play-off również wydaje się pewna, choć tutaj może dojść jeszcze do małej zmiany. Tuż za plecami biało-czerwono-białych w ligowej tabeli plasują się ich derbowe rywalki – Grot Budowlani Łódź. Oznacza to, że właśnie spotkania derbowe mogą czekać nas na pierwszym etapie walki o medale TAURON Ligi. Żeby tak się jednak stało Budowalne w ostatniej kolejce muszą pokonać #VolleyWrocław przynajmniej za dwa punkty.

Drugim scenariuszem pierwszej rundy play-off, który wydaje się nieco mniej optymistyczny jest potyczka ełkaesianek z BKS-em Bielsko-Biała. Siatkarki z województwa śląskiego wciąż zachowują szanse na piąte miejsce w tabeli, a do Budowalnych tracą zaledwie jeden punkt. W sytuacji, gdy bielszczanki ograją Jokera Świecie za trzy punkty, a Budowlane w potyczce z wrocławiankami zainkasują zaledwie jeden punkt, wtedy to BKS będzie rywalem ŁKS-u Commercecon.

Przypominamy – w pierwszej rundzie play-off drużyny grają do dwóch wygranych spotkań.

Kto może być kolejnym rywalem ełkaesianek?

Zwycięzca pary utworzonej z miejsc 4-5 zmierzy się w kolejnej rundzie z tryumfatorem pojedynku pierwszej i ósmej drużyny. Z dużą dozą pewności można stwierdzić więc, że w drugiej części rozgrywek play-off ełkaesianki trafią na DevelopRes Rzeszów.

Nie wykluczone jednak, że mała sensację sprawią rywalki rzeszowianek. Tymi mogą być siatkarki Legionovii Legionowo albo Energi MKS Kalisz, a wszystko wyjaśni się po nadchodzącym weekendzie.

Z kim w ewentualnym finale?

To pytanie wydaje się być dość proste – jeżeli po drodze nie spotkają nas żadne niespodzianki i nieoczekiwane rozstrzygnięcia, to z Chemikiem Police. Policzanki w ostatnim czasie jedynie się rozpędzają i wielce prawdopodobne jest to, że suchą stopą dojdą do wielkiego finału TAURON Ligi.

fot. Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119