Z kim ŁKS Commercecon zagra w play-off TAURON Ligi?

Sezon zasadniczy TAURON Ligi co prawda jeszcze się nie zakończył, jednak przed jego ostatnią kolejką pewnych jest już kilka rozstrzygnięć. Jednym z nich jest rywal siatkarek ŁKS-u w pierwszej rundzie fazy play-off.

Które miejsce na koniec fazy zasadniczej zajmą siatkarki ŁKS-u?

Tutaj mamy już pewność – pomimo pokonania Radomki Radom w ostatnim meczu, „Łódzkie Wiewióry” nie zdołają przeskoczyć swoich niedawnych rywalek w tabeli. Oznacza to, że biało-czerwono-białe sezon zasadniczy zakończą na najgorszym dla sportowca, ale nieco lepszym dla siatkarek TAURON Ligi 4 miejscu.

Nieco wyżej nad ełkaesiankami uplasują się DeveloPres Rzeszów, który jest już pewny pierwszego miejsca oraz Chemik Police i wspomniana wcześniej Radomka Radom, które zawalczą o drugą lokatę.

Z kim „Łódzkie Wiewióry” zagrają w pierwszej rundzie play-off?

Sprawa pierwszego rywala siatkarek ŁKS-u w rundzie play-off również wydaje się pewna, choć tutaj może dojść jeszcze do małej zmiany. Tuż za plecami biało-czerwono-białych w ligowej tabeli plasują się ich derbowe rywalki – Grot Budowlani Łódź. Oznacza to, że właśnie spotkania derbowe mogą czekać nas na pierwszym etapie walki o medale TAURON Ligi. Żeby tak się jednak stało Budowalne w ostatniej kolejce muszą pokonać #VolleyWrocław przynajmniej za dwa punkty.

Drugim scenariuszem pierwszej rundy play-off, który wydaje się nieco mniej optymistyczny jest potyczka ełkaesianek z BKS-em Bielsko-Biała. Siatkarki z województwa śląskiego wciąż zachowują szanse na piąte miejsce w tabeli, a do Budowalnych tracą zaledwie jeden punkt. W sytuacji, gdy bielszczanki ograją Jokera Świecie za trzy punkty, a Budowlane w potyczce z wrocławiankami zainkasują zaledwie jeden punkt, wtedy to BKS będzie rywalem ŁKS-u Commercecon.

Przypominamy – w pierwszej rundzie play-off drużyny grają do dwóch wygranych spotkań.

Kto może być kolejnym rywalem ełkaesianek?

Zwycięzca pary utworzonej z miejsc 4-5 zmierzy się w kolejnej rundzie z tryumfatorem pojedynku pierwszej i ósmej drużyny. Z dużą dozą pewności można stwierdzić więc, że w drugiej części rozgrywek play-off ełkaesianki trafią na DevelopRes Rzeszów.

Nie wykluczone jednak, że mała sensację sprawią rywalki rzeszowianek. Tymi mogą być siatkarki Legionovii Legionowo albo Energi MKS Kalisz, a wszystko wyjaśni się po nadchodzącym weekendzie.

Z kim w ewentualnym finale?

To pytanie wydaje się być dość proste – jeżeli po drodze nie spotkają nas żadne niespodzianki i nieoczekiwane rozstrzygnięcia, to z Chemikiem Police. Policzanki w ostatnim czasie jedynie się rozpędzają i wielce prawdopodobne jest to, że suchą stopą dojdą do wielkiego finału TAURON Ligi.

fot. Łukasz Żuchowski