Siatkówka

Wygrana na koniec rundy zasadniczej. BKS Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej ŁKS Commercecon wygrał na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała 3:0 i pewnym stało się, że to właśnie one zajmą 3 miejsce. Podopieczne trenera Michała Cichego notują drugi bardzo dobry występ z rzędu po nieudanym pojedynku derbowym. Taka forma może powodować spory optymizm przed najważniejszą fazą sezonu – Play-off.

Początek spotkania był dosyć wyrównany, przez co przez dłuższy czas można było oglądać zaciętą walkę punkt za punkt. Gdy błąd w ataku popełniła Weronika Szlagowska, zrobiło się 11:9 dla łodzianek, a w kolejnej akcji oczko dołożyła Joanna Pacak. Gospodyniom przez chwilę udawało się utrzymywać jedynie dwa punkty punkty straty do ełkaesianek, jednak wkrótce skutecznie w ataku zagrały Alagierska oraz Grajber i już ŁKS prowadził 17:13. Zawodniczki z Bielska-Białej nie miały zamiaru łatwo oddać pierwszego seta „Wiewiórom” – punkty dołożyły Orvosova i Pierzchała i już podopieczne trenera Cichego wygrywały jedynie 19:17. Końcówka okazała się dość zacięta, bo bielszczankom udało się wyrównać stan rywalizacji – 20:20 – jednak w porę zareagowały biało-czerwono-białe. Znów dobrze wyglądały Pacak, Grajber oraz Alagierska, która po bloku zakończył seta wygraną ŁKS-u 25:21.

W kolejnej odsłonie podrażnione gospodynie zaczęły już drugi set zdecydowanie lepiej, dobrze spisujący się blok doprowadził BKS do przewagi 6:2. Podopieczne Michała Cichego po przerwie zaczęły odrabiać starte i dzięki skuteczności Martyny Gajber łodzianki doprowadziły do wyrównania 6:6, a zaraz po tym wyszły już na prowadzenie. Gospodynie jednak nie podawały się i gra była bardzo wyrównana. W końcówce lepsze okazały się łodzianki, wygrywając drugą partię 25:22

Ostatni set podopieczne Bartłomiej Piekarczyk zaczęły ponownie bardzo dobrze, zdobyły przewagę 4:1 i przez dłuższy czas je utrzymywały. Dopiero po bloku Valentiny Diouf „Wiewióry” doprowadziły do remisu 11:11, a w następnych akcjach zaczęły przejmować kontrolę nad spotkaniem. Gra Bielszczanek zaczęła wyglądać coraz bardziej nerwowo, popełniały błędy w przyjęciu, jak i w ataku, dzięki czemu punkty wpadały na konto Ełkaesiaczek. Mimo tego gospodynie nie poddawały się, próbując odrabiać straty, lecz nie odwróciły już losów spotkania. Biało-czerwono-białe wygrały set 25:19.

Tytułem MVP została nagrodzona Martyna Grajber

BKS Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(21:25, 22:25, 19:25)

Fot. Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119