„Wiewióry” liderkami także w Lidze Mistrzyń! ŁKS Commercecon Łódź – Tenerife La Laguna 3:0

„Wiewióry” w tym sezonie najlepiej czują się w fotelu liderek – teraz udowodniły to w Lidze Mistrzyń, gdzie po zwycięstwie 3:0 nad hiszpańską Tenerifa La Laguna zajmują pierwsze miejsce w grupie D. Podopieczne trenera Chiappiniego bez większych problemów poradziły sobie z przyjezdnymi, także mimo zmian w podstawowym składzie, na które zdecydował się szkoleniowiec ŁKS-u, dając szansę rezerwowym zawodniczkom w większym wymiarze czasu.

Relacja za siatka.org:

Gospodynie już na początku odskoczyły rywalkom. Po ataku Aleksandry Gryki było już 2:0, a gdy środkowa dołożyła jeszcze zagrywkę tablica pokazała wynik 4:1. Podopieczne Alessandro Chiappniego utrzymywały swoje prowadzenie, a nawet znacznie je powiększyły. Gryka była czujna w bloku, a Valentina Diouf nie zawodziła w ataku (11:4).  ŁKS dominował w każdym elemencie, Julita Piasecka skończyła posłane do niej piłki, swoje dołożyła także Lana Scuka i różnica wynosiła już 10 punktów (15:5).  Rywalki wprawdzie zbliżyły się na 10:16 po ataku Lisbet Arredondo i zagrywce Belly Nsunguiminy.  Rywalki nie rezygnowały, punktowały Patricia Aranda i Belly Nsunguimina (13:17), działała im także zagrywka (15:18).  ŁKS  szybko przezwyciężył kryzys, w ataku zagrała Witkowska, działał blok, a  na koniec asa serwisowego posłała Kamila Witkowska (25:16).

Przy zagrywce Piaseckiej ŁKS Comerceccon prowadził w secie drugim 3:0, a kiedy i atakiem  serwisem punktowała Gryka było już 5:1. Gospodynie także i w tej partii dzieliły i rządziły na boisku, w ataku nie zawodziła Valentina Diouf (11:4). Przyjezdne popełniały masę błędów własnych, a w ataku punktowała Piasecka (16:7). Kolejne pomyłki przeciwniczek oraz as serwisowy Anastazji Hryszczuk dały już rezultat 20:9,a. po ataku Lany Scuki były już piłki setowe dla ŁKS (24;12). Jednostronnego seta zakończyła atakiem Hryszczuk.

W trzeciej odsłonie przyjezdne szybko odskoczyły.  Przy zagrywce Margaret Wolowicz zrobiło się 5:1 dla gości.  Rywalki poprawiły poziom swojej gry, raz za razem punktowały atakiem (13:9). Łodzianki jednak dzięki znakomitej grze Aleksandry Gryki nie tylko wyrównały na 13:13, ale wyszły na prowadzenie.  Wynik oscylował wokół remisu, dopiero znakomita akcja Gryki i as serwisowy Witkowskiej dały gospodyniom wynik 21:18.  Hiszpanki zbliżyły się na jeden punkt, ale tylko na moment. Po chwili miały już piłki meczowe (24:20), pierwszą z nich wykorzystała znakomicie grająca Aleksandra Gryka.

ŁKS Commercecon Łódź – Tenerife La Laguna 3:0
(25:16, 25:14, 25:20)