Udany rewanż! ŁKS – #Volley 3:0

Po nieudanym poprzednim tygodniu siatkarki wracają na odpowiednią drogę. Ełkaesianki w pełni zdominowały mecz z Volleyem Wrocław i sięgnęły po pewne zwycięstwo 3:0, mimo gry w nieco eksperymentalnym składzie.

Do meczu z Volleyem Wrocław ŁKS podchodził w mocno eksperymentalnym składzie. W drużynie zabrakło Pauliny Maj-ErwardtJulita Piasecka zagrała na pozycji atakującej, a w meczu Tauron Ligi debiutowała dwudziestoletnia Alicja Jaryszek. Z kolei Velntina Diouf przyglądała się spotkaniu zza lini końcowej.

To nie przeszkodziło jednak „Łódzkim Wiewiórom” przejąć inicjatywy nad meczem już w pierwszych fazach pierwszego seta. Po chwili wyrównanej wymiany punktów ełkaesianki odskoczyły rywalkom na osiem punktów i z dużym spokojem wykończyły pierwszą partię, wygrywając ją 25:16.

W drugiej odsłonie meczu wyrównana gra trwała nieco dłużej – łodzianki zaczęły budować swoją przewagę dopiero od stanu 12:12. Ponownie przewaga, którą budowały biało-czerwono-białe okazała się jednak dla przyjezdnych nie do odrobienia i drugą partię gospodynie zakończyły zwycięstwem 25:18.

Trzeci set był już formalnością. Łodzianki wygrały 25:16, a w całym spotkaniu bardzo pewnie zwyciężyły 3:0. MVP spotkania została Julia Piasecka.

W następnej ligowej kolejce ełkaesianki ponownie zagrają z dużo niżej notowanym rywalem. ŁKS zmierzy się na wyjeździe z Jokerem Świecie.

ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:0
(15:16; 25:18; 25:16)