Siatkarki ŁKS z drugim miejscem memoriału w Mławie!

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego zajęły drugie miejsce w Memoriale Grzegorza Morawskiego , który rozgrywany był we wtorek i środę w Mławie. „Łódzkie Wiewióry” doszły do finału, w którym uległy derbowym rywalkom.

W memoriale Grzegorza Morawskiego wystartowały łącznie 4 drużyny. Obok ŁKS-u były to Legionovia Legionowo, Budowalni Łódź oraz LOS Nowy Dwór Mazowiecki.

W pierwszym spotkaniu ełkaesianki bez trudu pokonały Legionovię 3:0, w setach zwyciężając do 21, 20 oraz 16. W drugim półfinale Budowlani pokonali zespół z Nowego Dworu, więc w meczu decydującym o zwycięzcy całego memoriału czekały nas kolejne w tym sezonie przygotowawczym Derby Łodzi.

W finale Memoriału Grzegorza Morawskiego, w przeciwieństwie do poprzednich derbowych potyczek, to nie ełkaesianki prowadziły grę. Budowlane zdołały wygrać trzy sety, kolejno do 16, 19 i 24, i w ostatecznym rozrachunku sięgnąć po zwycięstwo w turnieju.