Rozgrzewka przed fazą play-off. Zapowiedź meczu z BKS-em Bielsko-Biała

„Wiewióry” do ostatniego meczu fazy zasadniczej TAURON Ligi podchodzą pewne tego, że zakończą ją na trzecim miejscu w tabeli. Dzięki utracie punktów przez Legionovię w piątkowym spotkaniu z Jokerem Świecie, ełkaesianki w sobotnim starciu z BKS-em Bielsko-Biała nie muszą obawiać się o wynik – nie zmienia to jednak faktu, że potrzebują utrzymać dobrą formę przed fazą play-off.

Tydzień temu biało-czerwono-białe dobrze zareagowały na bolesną porażkę w derbach Łodzi z Budowlanymi, wygrywając 3:1 z Legionovią. Postawiły dzięki temu pewny krok, w celu osiągnięcia trzeciego miejsca na koniec fazy zasadniczej TAURON Ligi. Dzięki utracie punktów przez zespół z Legionowa, nie muszą już martwić się o utratę miejsca na podium, przed fazą play-off. Mimo tego, ważne jest, aby biało-czerwono-białe wygrały pewnie to spotkanie i budowały już formę przed fazą play-off.

W tym momencie „Wiewióry” mogą spoglądać na to, co będzie działo się w pozostałych spotkaniach tej kolejki, które zadecydują o tym, kto zajmie szóste miejsce i będzie pierwszym rywalem ełkaesianek w fazie play-off. W grze pozostały – Radomka Radom (gra z #VolleyWrocław), Budowlani (grają z UNI Opole) oraz dzisiejsze rywalki łodzianek – BKS Bielsko-Biała.

Zawodniczki z Bielska-Białej złapały dobrą formę – w ciągu ostatnich dwóch spotkań udało im się wygrać ze wspomnianą wcześniej Radomką, 3:2, a także z MKS-em Kalisz. W tym momencie tracą dwa punkty do Budowlanych oraz radomianek, zatem poza wygraną z ŁKS-em, musiałyby liczyć na wpadki ze strony innych rywalek w walce o 6. miejsce.

Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00, a jego przebieg będzie można śledzić za pomocą platformy Polsat Box GO.

Fot. Łukasz Żuchowski