Siatkówka

Rok 2023 kończymy ze zwycięstwem! Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

W ostatnim meczu 2023 roku ŁKS Commercecon Łódź zagrał na wyjeździe z Metalkas Pałacem Bydgoszcz. Mistrzynie Polski kontrolowały przebieg spotkania od początku do końca, a efektem była pewna wygrana 3:0. 

Łodzianki rozpoczęły mecz w Bydgoszczy od prowadzenia 4:1, a blok Kamili Witkowskiej na Wiktorii Makarewicz dał im przewagę 7:3. Gospodynie, po błędzie Valentiny Diouf, zmniejszyły straty do jednego „oczka” (6:7). Punktowa zagrywka Aleksandry Dudek ponownie dała Wiewiórom cztery punkty przewagi (13:9) i o czas poprosił trener Pałacu. Blok Soni Stefanik na Poli Nowakowskiej zwiększył prowadzenie łodzianek do sześciu „oczek” (16:9). Przy stanie 17:12 dla gospodyń, o kolejny czas poprosił trener Jakub Tęcza. Jego vis a vis – Alessandro Chiappini – rotował składem. Na boisku pojawiła się Aleksandra Gryka, po której bloku Wiewióry prowadziły już 22:14. Finalnie przyjezdne wygrały 25:19 po udanej akcji wykończonej przez Diouf.
Drugiego seta od prowadzenie 3:1 rozpoczęły gospodynie, jednak łodzianki szybko doprowadziły do wyrównania. Po ataku Dudek wyszły na prowadzenie 8:7, a po kolejnym punkcie dla przyjezdnych o czas poprosił trener Tęcza. Łodzianki przez dłuższy czas utrzymywały trzy, czteropunktową przewagę. Gdy punkt w ataku zdobyła Amanda Campos, o drugi czas poprosił szkoleniowiec bydgoszczanek (11:16). Skuteczne zagranie Valentiny Diouf dało Wiewiórom prowadzenie 20:14. Gospodynie odrobiły trzy punkty z rzędu, co zmusiło trenera Chiappiniego do wzięcia czasu. W końcówce łodzianki pozostały skupione i po błędzie Makarewicz wygrały 25:19.
Trzecia odsłona rozpoczęła się od kilku wyrównanych akcji, ale po ataku Diouf ŁKS Commercecon wyszedł na prowadzenie 6:4 i o czas poprosił Jakub Tęcza. I chociaż po przerwie Pałac wyrównał wynik, to Łódzkie Wiewióry znów przejęły kontrolę i po bloku Stefanik miały trzy „oczka” przewagi (9:6). Dobrze przyjęcie Dudek pozwoliło Robercie Ratzke wykonać skuteczny atak z 2. piłki, a po chwili punkt dołożyła jeszcze Campos (12:8). Przewaga Wiewiór rosła, po bloku Stefanik na Łyszkiewicz było 14:8. Po błędzie Poli Bujnarowskiej przewaga przyjezdnych wzrosła do stanu 18:8. Na 21:12 Ewelinę Żurowskązablokowała Natalia Dróżdż. W końcówce jeszcze punkt z zagrywki dołożyła Ratzke, a kropkę nad i postawiła Dudek (25:12).

Metalkas Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(19:25, 19:25, 12:25)
 
źródło:ŁKS Commercecon Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119