Pokaz siły! SC Prometey Dnipro – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Udało się! Po penomenalnym pokazie siatkówki, ełkaesianki dopisały pierwsze punkty do tabeli fazy grupowej! MVP tego spotkania została Valentina Diouf.

Już od pierwszych chwil starcia, mistrzynie Polski dominowały na boisku, zdobywając kilkupunktowe prowadzenie. Mimo tego, pod koniec pierwszego seta atmosfera stała się nerwowa, gdy zawodniczki ukraińskiego klubu zdołały wygrać pięć punktów z rzędu, niemal doprowadzając do wyrównania. Podopieczne Alessandro Chiappiniego nie zamierzały jednak łatwo zrezygnować z wypracowanej przewagi. ŁKS ostatecznie zwyciężył pierwszą odsłonę wynikiem 25:20.

Kolejny etap rywalizacji również sprzyjał ekipie z Tauron Ligi. Szczególnie imponująco na parkiecie prezentowały się Valentina Diouf i Amanda Francisco, które odegrały kluczową rolę w zdobywaniu punktów przez łódzki zespół. Dzięki ich doskonałej grze, gościnie triumfowały w drugim secie rezultatem 25:17.

Trzecia partia była niewątpliwie najbardziej wyrównana w trakcie tego pojedynku. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować znaczącej przewagi nad przeciwniczkami. Do samego końca nie było pewne, która ekipa zdobędzie przewagę. Jednak zawodniczki ŁKS-u zachowały zimną krew, wygrywając ostatnią partię i tym samym zapisując pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie Ligi Mistrzyń.

SC Prometey Dniepr – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(20:25, 17:25, 23:25)