Po półfinał Pucharu CEV! Zapowiedź meczu z Mladostem Zagrzeb

„Wiewióry” w środowy wieczór podejmą chorwacki Mladost Zagrzeb, w ramach pierwszego spotkania ćwierćfinału Pucharu CEV. Łodzianki będą musiały wykorzystać atut własnego boiska oraz wsparcia kibiców, aby do rewanżu podejść z przewagą nad rywalkami. 

Ełkaesianki w drodze do 1/4 europejskich rozgrywek dotychczas pokonały węgierskiego Swietelskego Békéscsaba (3:1; 3:1) oraz hiszpańskie CV Gran Canaria (3:0; 3:0). Mimo tego, do spotkania z Chorwatkami będą musiały podejść w pełni skoncentrowane, aby wywalczyć zwycięstwo. W ostatnich tygodniach podopieczne Michala Maska miewały problemy z równą grą, czego przykładem mógł być boleśnie przegrany mecz z Developresem. Niemniej jednak, do samego meczu pucharowego podchodzą zmotywowane drugą w tym sezonie wiktorią nad aktualnymi mistrzyniami Polski – Chemikiem Police.

Rywalkami „Wiewiór” będzie Mladost Zagrzeb, aktualne liderki chorwackiej Superligi Kobiet, które w tym sezonie nie doznały jeszcze smaku porażki. W Pucharze CEV Chorwatki dotychczas mierzyły się z bośniackim UOK Banjaluka Volley (dwie wygrane 3:0), zaś kolejną rundę przeszły walkowerem, ze względu na wycofanie się z rozgrywek szwajcarskiego TS Volley Düdingen.

Pierwszy gwizdek w starciu ŁKS – Mladost wybrzmi w środę o godzinie 18:00. Mecz odbędzie się na łódzkiej Sport Arenie, zaś bilety na to spotkanie są wciąż w sprzedaży za pośrednictwem strony sportarena.makis.pl

Fot. Pilot08