Pewne zwycięstwo na koniec turnieju!

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego w spotkaniu kończącym pierwszy turniej fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzyń nie dały szans rywalkom i pewnie wygrały 3:0. Ełkaesianki tym samym zakończyły turniej na drugim miejscu w grupie!

Sam początek spotkania nie był jednak dla „Łódzkich Wiewiór” zbyt optymistyczny. Siatkarki z Miluzy w pierwszy akcjach premierowego seta były w stanie odskoczyć na kilka „oczek”, jednak sił wystarczyło im jedynie do stanu 15:15. Później inicjatywę w partii przejęły Ełkaesianki, które punktując seriami ze spokojem dobiły do końca pierwszego seta.

Set numer dwa właściwie bez większej historii padł łupem Ełkaesianek, które prowadziły w nim już od pierwszej akcji. Powiększanie wyniku dwu-trzypunktowymi seriami pozwoliło „Łódzkim Wiewiórom” z bardzo dużym spokojem przyglądać się bierności ich rywalek. Obraz gry zmienił się jednak wraz z dobiciem przez Ełkaesianki stanu 19:13. Wówczas to punktowe serie zaczęły łapać Francuzki, co pozwoliło im zbliżyć się w decydującej partii seta na jedno „oczko”. Dobra dyspozycja podopiecznych Giuseppe Cuccariniego spowodowała jednak, że te były w stanie odeprzeć ataki rywalek, same punktując i wygrywać drugiego seta z zaliczką dwóch „oczek”.

W partię numer trzy z mocniejszym impetem weszły jednak Francuzki. Po ośmiu akcjach gra zmieniła jednak „kierowcę”, bowiem to łodzianki odskoczyły swoim rywalkom. W dalszych fazach seta „Łódzkie Wiewióry” jedynie powiększały swoją przewagę, windując ją w najwyższym momencie do 6 „oczek”. To pozwoliło już jedynie dograć set do końca, a po jego zakończeniu cieszyć się z drugiego zwycięstwa w Lidze Mistrzyń!

MVP spotkania wybrana została Katarina Lazović.

Po trzech meczach Ełkaesianki na swoim koncie zgromadziły 5 punktów. To wydaje się być naprawdę dobrą zaliczką przed drugim turniejem, który już w lutym rozegrany zostanie w Łodzi.

ASPTT Mulhouse – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(20:25; 23:25; 20:25)