Oficjalnie: Lazović w ŁKS Commercecon Łódź

Możemy napisać wreszcie. Katarina Lazović oficjalnie została zaprezentowana jako zawodniczka ŁKS Commercecon Łódź i w nowym sezonie będzie broniła naszych barw. 20-letnia Serbka występuje na pozycji przyjmującej.

Po dopięciu formalności aktualny mistrz Polski zaprezentował nową przyjmującą. Mimo młodego wieku, cztery razy zdołała wywalczyć mistrzostwo Serbii, została także mistrzynią świata juniorek w 2014 roku.

W przyjęciu Serbka wesprze Aleksandrą Wójcik i Darię Szczyrbę, które w minionym sezonie wywalczyły z ŁKS-em Commercecon mistrzostwo Polski. W rozmowie z serwisem zurnal.rs nowa zawodniczka Łódzkich Wiewiór przyznała, że przed podjęciem decyzji konsultowała się m.in. z innymi serbskimi siatkarkami, które miały okazję występować na polskich parkietach. – Wspierały mnie i jestem pewna, że dokonałam dobrego wyboru swojego pierwszego zagranicznego klubu. Wiem, że będą tam szczęśliwa i wszystko będzie dobrze. Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania – zapowiedziała.

– Wiemy, że kibice czekali na potwierdzenie tego transferu już od jakiegoś czasu. Musieliśmy jednak poczekać na komplet dokumentów. Teraz już oficjalnie witamy Katarinę w naszym zespole. Cieszymy się, że wybrała właśnie ŁKS Commercecon Łódź jako swój pierwszy zagraniczny klub. To zawodniczka z dużym potencjałem. Wierzymy, że bardzo dobrze odnajdzie się w polskiej lidze, podobnie jak inne serbskie siatkarki, które miały lub mają okazję występować w Lidze Siatkówki Kobiet. – powiedziała na oficjalnej stronie klubowej Katarzyna Sielicka, dyrektor ds. sportowych ŁKS-u Commercecon Łódź.

Nowa przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź dołączy do zespołu po zakończeniu obowiązków reprezentacyjnych, ale na nowe wyzwanie klubowe czeka z niecierpliwością. – ŁKS ma świetnych kibiców, całe miasto jak i cały kraj żyje siatkówką. Klub będzie grał w tym sezonie w Lidze Mistrzyń, co jest kolejnym plusem. Mają chęć w tym sezonie obronić mistrzostwo kraju i zdobyć Puchar. Zobaczymy, czy się uda – skomentowała nowa „Wiewióra”

W pierwszy weekend sierpnia Katarina Lazović razem z reprezentacją Serbii wywalczyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. W najbliższym czasie Serbki wezmą udział w mistrzostwach Europy. Będą rywalizować w grupie A. Ich rywalkami będą reprezentacje Francji, Bułgarii, Finlandii, Grecji i gospodyń turnieju grupowego Turcji.

Przyjmująca będzie miała ciężkie zadanie, bowiem musi wskoczyć w buty Regiane Bidias, która była gwiazdą mistrzowskiej drużyny.

Katarina witamy wśród Łódzkich Wiewiór!