Siatkówka

O włos od Europy! ŁKS – Calcit 3:0

W pierwszym meczu II rundy eliminacji do siatkarskiej Ligi Mistrzyń, ŁKS Commercecon Łódź rozbił zespół Calcit Kamnik 3:0. Tym samym od fazy grupowej europejskiego czempionatu Ełkaesianki dzielą już tylko dwa wygrane sety. 

W samo spotkanie zdecydowanie lepiej weszły Ełkaesianki. Gospodynie już od pierwszych piłek budowały sobie skromną zaliczkę, którą jednak były w stanie roztrwonić. Od stanu 5:5 rozpoczął się jednak koncert Łódzkich Wiewiór. Siatkarki ŁKS-u w pełni przejęły inicjatywę, potrafiąc przy tym odskoczyć na aż 7 „oczek”. Ta przewaga okazała się być na tyle duża, że gościnie nie były w stanie jej zniwelować, przegrywając tym samym premierową partię.

W secie numer dwa siatkarki Calcitu właściwie nie istniały. Rozpędzone Ełkesianki odskoczyły rywalkom najpierw na sześć, a później na aż 10 punktów. Gościnie ze Słowenii nie były w stanie podjąć w tej partii równej walki o czym świadczy wynik 11:25.

Nieco więcej wyrównanej siatkówki oglądać mogliśmy w secie numer trzy. Choć ponownie to Łódzkie Wiewióry weszły lepiej w partię i wypracowały sobie skromną zaliczkę, to ich rywalki dość szybko były w stanie dogonić wynik. Przy stanie 10:10 skończyły się jednak możliwości siatkarek z Kamniku. Pewnie grające w tym meczu gospodynie ekspresowo odskoczyły na cztery „oczka” i z dużym spokojem kontrolowały grę. Taki obraz gry utrzymał się już do ostatniej piłki seta, będącej jednocześnie ostatnią piłką spotkania.

MVP spotkania wybrana została Katarina Lazović.

Spotkanie rewanżowe między oboma zespołami rozegrane zostanie już 14 października. Zanim jednak to, Łódzkie Wiewióry zmierzą się już w najbliższą sobotę w ligowym meczu z Pałacem Bydgoszcz.

ŁKS Commercecon Łódź – Calcit Kamnik 3:0
(25:18; 25:11; 25:17)

fot. Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119