O krok od brązu! ŁKS – Radomka 3:0

Tak jak 10 lat temu koszykarze awansując do ekstraklasy, tak i w tym roku siatkarki walcząc o brąz TAURON Ligi odwróciły losy rywalizacji i od stanu 0:2, doprowadziły do 2:2. O tym, kto domknie ligowe podium w tym sezonie zadecyduje więc piąte spotkanie.

W pierwszą partię wtorkowego starcia zdecydowanie lepiej weszły gospodynie, które właściwie od pierwszej akcji kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Zdecydowanie pomogła w tym zanotowana seria sześciu kolejnych punktów, przez którą wynik 4:3 szybko zmienił się na 10:3. W dalszych fazach partii ełkaesianki utrzymywały swoją przewagę, umiejętnie dystansując przy tym Radomkę. Nieco więcej nerwów przyniosła nam dopiero końcówka pierwszego seta, w której to przyjezdne zaczęły odrabiać starty, zbliżając się do łodzianek nawet na punkt. Dobrze dysponowane tego dnia łodzianki zdołały jednak wytrzymać napór rywalek i wygrały premierową odsłonę meczu różnicą dwóch „oczek”.

Drugi set obył się już właściwie bez większej historii czy emocji. Od samego początku kontrolowały go „Łódzkie Wiewióry”, które wypracowały sobie sześciopunktową zaliczkę, zmuszając przy tym radomianki do popełniania błędów. Te po łódzkiej stornie siatki nie zdarzały się zbyt często, dzięki czemu wynikiem 25:19 drugą partię na swoją korzyść rozstrzygnęły ełkaesianki.

Najwięcej nerwów w całym spotkaniu przyszło nam oglądać dopiero w trzecim secie. Siatkarki Radomki szukając swojej okazji do odwrócenia wyniku meczu mocniej przyatakowały na samym jego początku, wychodząc przy tym na trzypunktowe prowadzenie. W kolejnych akcjach „Łódzkie Wiewióry” odrobiły straty i po chwili wyrównanej walki rozpoczęły swój marsz ku zwycięstwu. Ostatni punkt, który ŁKS zdobył punktualnie o godzinie 19:08 przypieczętował zakończenie meczu i wyrównanie stanu rywalizacji o brąz TAURON Ligi.

ŁKS Commercecon Łódź – Radomka Radom 3:0
(25:23; 25:19; 25:17)