Niezwyciężone, niepokonane! Developress Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego pokonały w hitowym starciu Developress Rzeszów 3:0, umacniając się na pozycji lidera Tauron Ligi oraz tym samym pozostając niepokonanym w lidze w tym sezonie! MVP tego spotkania została Kamila Witkowska.

Premierowy set zaczął się od prowadzenia rzeszowianek, jednak Wiewióry natychmiastowo zdobyły osiem punktów, które dały bezpieczną przewagę. Rywalki próbowały zbliżyć się do łodzianek i ta sztuka się już praktycznie udała przy stanie 13:12, lecz po tym biało-czerwono-białe ponownie odskoczyły rywalkom o cztery punkty. Końcówka pierwszego seta  potwierdziła dobrą dyspozycję ŁKS-u, ponieważ te zdobyły ostatnie cztery punkty z rzędu, dzięki którym to one mogły się cieszyć na koniec seta, zwyciężając go 25:19.

Druga partia była już zdecydowanie bardziej wyrównana, lecz siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego nie dawały wyjść na prowadzenie rywalkom i z każdym punktem dobra skuteczność ełkaesianek była coraz bardziej widoczna na boisku oraz przede wszystkim na tablicy wyników, ponieważ 25 punkt zdobyty przez Wiewióry zbliżał się coraz bliżej. Ta sztuka ponownie jak w pierwszym secie udała się i zwycięstwo Wiewiór w tym spotkaniu zbliżało się coraz bardziej.

W ostatnim secie podopieczne Stéphane Antigi postawiły się zdecydowanie najbardziej, widać było po nich, że im równie bardzo zależy na wyniku tego spotkania i początkowo to one miały przewagę punktową, lecz Wiewióry nie odstawały i również walczyły, a efektem tego była gra ze zmiennym szczęściem. Kluczowa okazała się ponownie końcówka seta, kiedy to Wiewióry w krytycznym momencie 19:23, zdobyły aż pięć punktów z rzędu, dzięki czemu to one stanęły przed pierwszą piłką setową, którą niestety nie wykorzystały. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i tak przy stanie 26:25, biało czerwono białe przypieczętowały zwycięstwo tym secie, zdobywając 27 punkt, dając tym samym zwycięstwo w fenomenalnym stylu!

Developress Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(19:25, 20:25, 25:27)