Siatkówka

Mecz z outsiderem. Siatkarki jadą do Świecia

Już dziś siatkarki rozegrają potencjalnie najłatwiejszy mecz końcówki sezonu zasadniczego TAURON Ligi. Ełkaesianki zmierzą się na wyjeździe z czerwoną latarnią ligi – Jokerem Świecie – a zwycięstwo w tym meczu jest po prostu obowiązkiem.

Dwa ostatnie tygodnie nie były dla „Łódzkich Wiewiór” tymi wymarzonymi. Porażki w Pucharze Polski oraz Pucharze CEV oznaczały koniec przygody w tych ważnych dla klubu rozgrywkach. Dodatkowe zamieszanie związane ze zwolnieniem Michala Maska nie wpływało także dobrze na formę. Na szczęście to wszystko jest już przeszłością, a pewna wygrana nad #Volleyem Wrocław pokazuje, że ełkaesianki mogą skupić się jedynie nad nadchodzącymi wyzwaniami.

To najbliższe będzie zdecydowanie najłatwiejsze. Joker Świecie jest zdecydowanym outsiderem TAURON Ligi. Świecianki wygrały w tym sezonie zaledwie dwa spotkania, a zdobyte do tej pory sześć punktów plasuje je na ostatnim miejscu w tabeli. Nie jest to jednak przeciwnik, którego można zlekceważyć, o czym w ostatnich tygodniach przekonały się między innymi Developress Rzeszów oraz MKS Kalisz.

Zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu pozwoli „Łódzkim Wiewiórą” dogonić trzecią w tabeli Legionovię Legionowo (przy jednym zaległym meczu ełkaesianek), a także powiększyć przewagę nad piątą Radomką Radom. Do zakończenia sezonu zasadniczego łodzianki rozegrają jeszcze sześć spotkań, a każdy zdobyty punkt decydować będzie o ich rozstawieniu na początku fazy play-off.

Początek meczu z Jokerem Świecie już dziś (niedziela) o nietypowej dla siatkówki godzinie – 12:30. Transmisja spotkania dostępna będzie w serwisie Polsat Box Go od godziny 12:25.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119