Siatkówka

Niesamowita pogoń i pewne zwycięstwo! ŁKS – Pałac 3:1

Niesamowitych emocji dostarczyły w sobotnie popołudnie kibicom siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego. Łódzkie Wiewióry pokazały co znaczy waleczność i nieustępliwość, ostatecznie wygrywając z Pałacem Bydgoszcz 3:1.

W pierwsze fragmenty premierowej partii spotkania lepiej weszły siatkarki z Bydgoszczy. Gościnie były w stanie wypracować sobie siedmiopunktową przewagę, która miała pozwolić im ze spokojem kontrolować przebieg seta. Sił bydgoszczankom wystarczyło jedynie do wyniku 9:2, od którego Ełkaesianki ekspresowo przeszły do stanu 10:9 odrabiając przy tym aż osiem punktów. Następne akcje toczyły się dość równomiernie aż do samej końcówki, w której siatkarki Pałacu zdołały zapunktować cztery razy więcej i wygrać tym samym pierwszego seta.

Odsłona numer dwa niemalże przez cały czas trwania stała pod znakiem wyrównanej siatkówki. Aż do stanu 20:19 na korzyść Łódzkich Wiewiór oba zespoły punktowały dość równomiernie. Końcowe fazy seta lepiej rozegrały jednak siatkarki ŁKS-u, które zdobyły dwa punkty więcej od rywalek.

Czymże byłbym mecz ŁKS-u Commercecon Łódź bez heroicznej pogoni podbudowanej wielkimi emocjami? Obie z tych rzeczy Łódzkie Wieiwóry zapewniły kibicom w trzeciej partii. Lepiej w seta weszły bydgoszczanki, które w pewnym jego momencie prowadziły już 15:4. I kiedy wydawało się, że Ełkaesianki dostaną srogie lanie, pokazały co znaczy waleczność. Po nieco dłuższej wymianie piłek i punktowaniu obu stron, tablica wyników wskazała rezultat 17:23. Od tego momentu siatkarki ŁKS-u zdobyły 10 „oczek”, straciły zaledwie jeden punkt i na przewagi wyszarpały trzeciego seta.

Czwarty set po tak zabójczej końcówce poprzedniego był już jedynie formalnością. Rozbite gościnie nie były w stanie podjąć wyrównanej walki oddając przy tym całą inicjatywę Ełkaesiankom. Te pewnie rozbiły przeciwniczki wygrywając seta z ośmioma punktami zaliczki.

MVP spotkania wybrana została Aleksandra Wójcik.

Kolejnym spotkaniem, jakie rozegra ŁKS Commercecon Łódź będzie drugi mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzyń z zespołem Calcit Kamnik.

ŁKS Commercecon Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:1
(21:25; 25:23; 26:24; 25:17)

fot. Łukasz Żuchowski


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119