Najważniejszy mecz sezonu. Dla kogo brąz TAURON Ligi?

W sporcie czasami bywa tak, że najważniejszy mecz sezonu, może być zarazem jego ostatnią odsłoną. Tak będzie i dzisiaj w przypadku „Łódzkich Wiewiór”, które z Radomką Radom zagrają w decydującym o losach brązowego krążka meczu.

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego nie weszły najlepiej w batalię o brązowy medal TAURON Ligi. W dwóch pierwszych spotkaniach serii łodzianki nie poradziły sobie ze swoimi blokadami, co poskutkowało tym, że Radomka oba mecze zakończyła swoim zwycięstwem. Demony udało się jednak pokonać, a gra ełkaesianek zaczęła wyglądać lepiej.

Wnioski zostały wyciągnięte, „Łódzkie Wiewióry” poprawiły grę w przyjęciu, bloku czy ataku i nagle w serii zrobiło się 2:2. W dwóch ostatnich potyczkach łodzianki w pełni kontrolowały boiskową sytuację, w ostatniej nawet tłamsząc wszystkie atuty rywalek.

To już jednak historia. Do piątego meczu obie drużyny podejdą z czystą kartą. Jeżeli ełkaesianki rozpoczną go tak, jak wszystkie poprzednie spotkania i nie wrócą do nich stare demony, to już dziś możemy cieszyć się z czwartego z rzędu medalu mistrzostw Polski,

Początek decydującego meczu w tym sezonie zaplanowano na godzinę 14:45. Transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

fot. Łukasz Żuchowski