Michal Masek opuszcza ŁKS Commercecon Łódź!

Michal Masek nie jest już trenerem siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego. Kontrakt słowackiego szkoleniowca odpowiedzialnego za ostatnie sukcesy drużyny został dziś rozwiązany.

Michal Masek w ostatnich latach z ŁKS-em związywał się dwukrotnie. Pierwsza kadencja (lata 2016-2019) Słowaka przypadła na pierwsze sezony ełkaesianek w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Masek doprowadził drużynę od ligowego średniaka, przez wicemistrzostwo Polski, aż po ten najcenniejszy sukces – mistrzostwo Polski, które było zwieńczeniem jego pracy w Łódzkim Klubie Sportowym. Po drodze były już trener „Łódzkich Wiewiór” wprowadzał drużynę na parkiety siatkarskiej Ligi Mistrzyń, gdzie łodzianki pokazały się z bardzo dobrej strony.

Po rozstaniu i krótkiej przygodzie w Grecji, Masek wrócił do ŁKS-u 1 grudnia 2020 roku. Końcówka tej kampanii przyniosła ełkaesiankom brązowy medal mistrzostw Polski oraz kolejne dobre występy w Lidze Mistrzyń. W bieżącym sezonie Michal doprowadził zespół do ćwierćfinału Pucharu CEV oraz 5 miejsca w Tauron Lidze i na tym zakończył swoją drugą, ponad roczną kadencję.

Prowadzenie drużyny będzie kontynuował trener Michał Cichy, zaś jego asystentem pozostanie Bartłomiej Bartodziejski. W związku z tą zmianą w sztabie szkoleniowym pojawił się nowy statystyk drużyny – Marcin Nowak, który współpracował w tej roli m.in. z zespołem Jokera Świecie.

Fot. Pilot08