MAMY BRĄZ TAURON LIGI! Radomka – ŁKS 0:3

Po raz czwarty z rzędu ŁKS Commercecon Łódź kończy sezon z medalem! W piątym, decydującym o zdobywcy brązowego krążka meczu ełkaesianki zdominowały Radomkę Radom i pewnie zwyciężyły 3:0. W całej rywalizacji „Łódzkie Wiewióry” wygrały więc 3:2.

Od początku sobotniego spotkania widać było, że Radomka nie zamierza odpuścić walki. Gospodynie lepiej weszły w pierwsze akcje pierwszego seta i już po kilku wymianach prowadziły 5:3. Ełkaesianki zdołały wyrównać, a nawet odskoczyć rywalkom na trzy „oczka”, ale gra wciąż była bardzo wyrównana. Radomka dotrzymywała kroku „Łódzkim Wiewiórom” niemalże do zakończenia partii, przez co wynik oscylował na włosku. Dopiero od stanu 21:21 gospodynie nieco spuściły z tonu, z czego skorzystały biało-czerwono-białe. Ełkesianki wygrały cztery kolejne akcje i w pierwszym secie zwyciężyły 25:21.

W drugim secie wszelkie emocje odeszły w niepamięć. Jedynie początek tej partii był w miarę wyrównanym widowiskiem, bo od wyniku 4:4 zabójczy marsz rozpoczęły siatkarki ŁKS-u. Dwie serie punktowe – trzy i sześć kolejno zdobytych „oczek” – pozwoliły ełkaesiankom wypracować sobie ośmiopunktową zaliczkę, która ułożyła grę w drugim secie. W dalszych fragmentach „Łódzkie Wiewióry” nieco spuściły z tonu, dając przy tym wyszumieć się Radomce. Gospodynie nie zdołały nawiązać równej walki z łodziankami, a wcześniej wypracowana zaliczka odbiła się w końcówce partii – ŁKS wygrał seta sześciopunktową zaliczką.

Dość niespodziewanie trzecią partię mocnym uderzeniem rozpoczęły gospodynie. Na ich nieszczęście przy prowadzeniu 3:1 parkiet z powodu kontuzji musiała opuścić główna strzebla Radomki – Bruna Honorio. To nie podłamało jednak radomianek, które wciąż chciały wrócić do gry i sprawić trochę problemów ełkaesiankom. I to im się udawało. Gospodynie zdołały wyjść na trzypunktowe prowadzenie, jednak dość szybko stratę zniwelowały ełkaesianki, a do decydujących piłek w secie wynik oscylował już wokół remisu. Gra punkt za punkt spowodowała, że emocji w końcówce trzeciej partii nie brakło. Przy stanie 23:23 nieco więcej wiatru w żagle złapały jednak ełkaesianki, które wygrywając dwie kolejne akcje wygrały cały mecz 3:0!

Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(21:25; 19:25; 23:25)