Klaudia Alagierska zostaje w ŁKS-ie!

Po serii smutniejszych wiadomości przyszedł czas na mały promyk optymizmu z obozu ŁKS-u Commercecon Łódź. W kolejnym sezonie biało-czerwono-białe barwy wciąż będzie reprezentować Klaudia Alagierska!

Klaudia Algierska dołączyła do Łódzkiego Klubu Sportowego przed rozpoczęciem sezonu 2018/19. Środkowa zwróciła na siebie uwagę władz „Łódzkich Wiewiór” po znakomitym sezonie w Legionovii Legionowo, kiedy to zajęła wysokie, drugie miejsce w rankingu blokujących w całej lidze.

Swoją formę „Lala” potwierdzała później przywdziewając już biało-czerwono-białe barwy. W sezonie 2018/2019 Klaudia wywalczyła z ŁKS-em Commercecon złoty medal mistrzostw Polski, indywidualnie triumfowała w rankingu najlepiej blokujących ligi oraz została okrzyknięta jedną z nadziei polskiej siatkówki.

W dwóch kolejnych sezonach Alagierska wraz z „Łódzkimi Wiewiórami” sięgała po brązowe medale mistrzostw Polski, będąc przy tym ważnym elementem kadrowej układanki. Dodatkowo środkowa plasowała się na wysokich miejscach rankingów indywidualnych, a w lutym ubiegłego roku otrzymała również tytuł „Sportowca Roku Województwa Łódzkiego 2019” przyznany w Plebiscycie Dziennika Łódzkiego.

Sezon 2021/2022 będzie już czwartym, w którym Klaudia wystąpi w biało-czerwono-białych barwach. Zanim jednak rozpocznie przygotowania z Łódzkimi Wiewiórami, czeka ją kolejny sezon reprezentacyjny. Przed naszą środkową udział w turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów we włoskim Rimini.

„Lala”, cieszymy się, że zostajesz w biało-czerwono-białej rodzinie! Mamy nadzieję, że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy niż trzy poprzednie!

fot. Łukasz Żuchowski