Katarina Lazović opuszcza ŁKS Commercecon Łódź

Przyszedł czas na najsmutniejsze pożegnanie w letnim oknie transferowym. W następnym sezonie w biało-czerwono-białych barwach nie zobaczymy Katariny Lazović.

Dla Katariny Lazović ŁKS Commercecon Łódź był pierwszym klubem spoza granicy jej rodzimej Serbii. Wcześniej serbska przyjmująca reprezentowała Visurę Belgrad, z którą czterokrotnie zdobyła mistrzostwo Serbii, dwukrotnie Puchar Serbii i czterokrotnie Superpuchar kraju.

Jestem pewna, że dokonałam dobrego wyboru swojego pierwszego zagranicznego klubu. Wiem, że będą tam szczęśliwa i wszystko będzie dobrze. Z niecierpliwością czekam na nowe wyzwania – mówiła dwudziestoletnia wówczas Serbka tuż po podpisaniu kontraktu.

Lazović sympatię wśród kibiców zaskrobiła sobie dzięki swojej waleczności i nieustępliwości. Od pierwszych spotkań „Laza” pokazywała, że nie obce jest jej hasło „ambicja i walka, bo w sercu jest przeplatanka”.

W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/2020 zdobyła z Łódzkimi Wiewiórami brązowy medal mistrzostw Polski, fantastycznie zaprezentowała się również w europejskich pucharach. W sezonie 2020/2021 powtórzyła ten wynik, dokładając drugi seniorski brąz MP. W minionych rozgrywkach zagrała w 32 ligowych spotkaniach, zdobywając w nich 379 punktów (w tym 24 z zagrywki i 31 blokiem). W rankingu najlepiej zagrywających zawodniczek uplasowała się na wysokim 3. miejscu, zaś w rankingu punktujących na pozycji numer 9.

Katarina, dziękujemy za dwa lata wspólnej przygody! Życzymy powodzenia w dalszej karierze!

fot. Łukasz Żuchowski