Julita Piasecka zasila szeregi ŁKS-u Commercecon!

Choć swój kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym podpisała już w 2020 roku, to na pierwszym miejscu postawiła dokończenie szkoły. Matury już się jednak skończyły, więc Julita Piasecka oficjalnie może zasilić szeregi „Łódzkich Wiewiór”!

Ostatnie półtora roku było dla Julity Piaseckiej bardzo intensywne. Naukę w SMS-ie PZPS Szczyrk łączyła z grą w I lidze kobiet, a do tego wsparła sekcję juniorską ŁKS-u Siatkówka Żeńska.

Julita urodziła się 25 września 2002 roku w Łodzi, ale jej pierwszym klubem był UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki. Wraz z drużyną SMS-u PZPS Szczyrk szlifowała swoje umiejętności w 1. lidze. W sezonie 2020/2021 uczennice ze Szczyrku spisywały się rewelacyjnie. Rundę zasadniczą zakończyły na 2. miejscu, a Julita Piasecka była stabilnym filarem swojego zespołu. Rozegrała 23 mecze, zdobywając w sumie 337 punktów, w tym 20 z zagrywki i 28 blokiem. Jej średnia pozytywnego przyjęcia wyniosła 41%.

Naukę i grę w I lidze przyjmująca łączyła z grą w barwach juniorskiej sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego. W poprzednim roku juniorki ŁKS-u Commercecon Łódź z Julitą w składzie zakończyły zmagania w mistrzostwa Polski na 5. miejscu, co było wspaniałym wynikiem. W tym roku ponownie młode Wiewiórki będą reprezentować Łódź  w turnieju finałowym mistrzostw Polski. W miniony weekend we własnej hali zespół ŁKS-u Siatkówka Żeńska wygrał turniej półfinałowy, a Julita Piasecka została wybrana MVP spotkania w pierwszym meczu przeciwko SMS-owi KSZO Ostrowiec Św.

Julita, cieszymy się, że dołączasz do biało-czerwono-białej rodziny! Życzymy jak najwięcej sukcesów w reprezentowaniu Łódzkiego Klubu Sportowego!

Źródło: ŁKS Commercecon Łódź