Pirulo i Dominguez w jedenastce 31. kolejki Fortuna 1. Ligi

Postawa zawodników Rycerzy Wiosny w spotkaniu z Górnikiem Łęczna nie umknęła uwadze redakcji tygodnika „Piłka Nożna”. W swojej jedenastce kolejki umieścili oni dwóch zawodników ŁKS-u – Antonio Domingueza oraz Pirulo.

Pirulo bez wątpienia miał wielki wpływ na ostateczne zwycięstwo z Górnikiem Łęczna. Choć borykał się z problemami z wykończeniem akcji, ostatecznie przełamał się i strzelił dwie bramki przyjezdnym, które zagwarantowały ŁKS-owi 3 punkty. Jak przyznaje redakcja tygodnika „Piłka Nożna”, która umieściła go w jedenastce tygodnia: „bohater kolejki. Autor dubletu w samej końcówce.”. 

Drugim zawodnikiem łodzian, który został dostrzeżony przez redaktorów „Piłki Nożnej” jest Antonio Dominguez. Jego wejście na boisko skutecznie pomogło Rycerzom Wiosny kreować sytuacje bramkowe, m.in to on odnalazł przestrzeń do posłania piłki w pole karne Górnika, co ostatecznie skończyło się bramką Michała Trąbki. Jak możemy przeczytać w uzasadnieniu tego wyboru: „skutecznie układał grę Rycerzy Wiosny w drugiej linii. Imponował przeglądem pola.”.

Jedenastka 31. kolejki Fortuna 1. Ligi:

R. Leszczyński (Chrobry) – Podhorin (Resovia), Cichocki (Radomiak), Straus (Stomil), Misak (Zagłębie) – Dominguez (ŁKS), Karwot (Radomiak), Wlazło (Bruk-Bet) – Pirulo (ŁKS), Czapliński (Odra), Czarnowski (Bruk-Bet)

Fot. Łukasz Żuchowski