Gdzie zagrają byłe siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź?

Siatkarskie okno transferowe zmierza powoli ku końcowi. Znamy kadry większości zespołów TAURON Ligi oraz lig zagranicznych, dzięki czemu już dziś możemy przyjrzeć się temu, gdzie w nadchodzących rozgrywkach zagrają byłe „Łódzkie Wiewióry”.

Radomski zaciąg

Na transferach byłych siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego najwięcej zyskała Radomka Radom. Rywal biało-czerwono-białych w walce o brąz w poprzednim sezonie TAUORN Ligi zakontraktował łącznie trzy byłe „Łódzkie Wiewióry” – Katarzynę Zaroślińską-Król, Aleksandrę Wójcik oraz Aleksandrę Szczepańską (Pasznik).

Okazję do zmierzenia się z byłym klubem nowe siatkarki Radomki Radom będą miały już za chwilę. W czwartek ŁKS Commercecon Łódź rozpocznie zmagania w turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix, gdzie w pierwszym meczu zmierzy się właśnie z Radomką.

Dwie zostają w lidze

Na parkietach TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź w nadchodzącym sezonie spotka się z dwoma kolejnymi ex-ełkaesiankami. Pierwszą z nich będzie jedna z ulubienic kibiców w trakcie poprzednich rozgrywek – Ann Kalandadze. Gruzinka Łódź zamieniła na wicemistrza Polski – DeveloPress Rzeszów. Według wstępnego terminarza TAURON Ligi ŁKS podejmie u siebie rzeszowianki już w 3. kolejce.

Drugą z „Łódzkich Wiewiór”, które zostają w lidze jest wychowanka – Magdalena Saad. Libero trafiła do Pałacu Bydgoszcz, z którym biało-czerwono-białe zagrają w 5. serii gier.

Włoskie transfery

Byłe ełkaesianki oglądać będziemy mogli również w najsilniejszej lidze świata – lidze włoskiej. Swój klub znalazła tam rozgrywająca Britt Bongaerts. Holenderka zagra w jedenastym zespole poprzedniego sezonu – Bartoccini Gioiellerie Perugia.

Brązowe medalistki Serie A z poprzedniej kampanii – Saugella Monza – sięgnęły z kolei po jedną z ulubienic łódzkiej publiczności. Swoją włoską przygodę wraz z rozpoczęciem nowego sezonu zacznie Katarina Lazović. W nowym klubie „Laza” spotka Polkę – Magdalenę Stysiak.

Laszczyk spotka się z Kowalińską

Na zejście poniżej poziomu ekstraklasy po odejściu z Łódzkiego Klubu Sportowego zdecydowała się wychowanka klubu – Oliwia Laszczyk. Młoda przyjmująca zagra w drugoligowym Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki i co ciekawe, spotka się tam z byłą atakującą ŁKS-u – Izabelą Kowalińską. Obie siatkarki nie zagrają jednak wspólnie na parkiecie, bowiem Kowalińska od poprzedniego sezonu pełni rolę asystenta trenera klubu z Aleksandrowa Łódzkiego.

Powrót Kwiatkowskiej

Po rocznej przerwie od grania na parkietach TAURON Ligi zamelduje się również srebrna, złota i brązowa medalistka Mistrzostw Polski z ŁKS-em – Ewa Kwiatkowska. Środkowa trafi do MKS-u Kalisz, w którym spotka inną byłą biało-czerwono-białą – Monikę Gałkowską (Bociek).

Przyszłość nieznana

Na dzień dzisiejszy nie jest znana przyszłość trzech siatkarek, które po sezonie 2020/21 odeszły z Łódzkiego Klubu Sportowego – Nadji Ninković, Katariny Osadchuk oraz Agaty Wawrzyńczyk.

fot. Łukasz Żuchowski