Formalność. ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:0

Kolejne pewne zwycięstwo „Wiewiór”! Ełkaesianki pokonały u siebie 3:0 #VolleyWrocław, zachowując zimną krew w kluczowych momentach w końcówkach pierwszego i trzeciego seta.

Za siatka.org:

Oba zespoły na początku meczu popełniały bardzo dużo błędów – zwłaszcza w polu zagrywki. Po stronie gospodyń dołożyły się do tego również błędy w ataku. Zespół z Wrocławia grał z większą koncentracją. Skutecznym kontratakiem Julia Szczurowska dała prowadzenie swojej drużynie (11:12). Zespoły w środkowej fazie seta wymieniały się prowadzeniem. Po autowym ataku Dudek to drużyna z Wrocławia odskoczyła na dwa punkty. Wtedy jednak bezcenna okazała się mądrość Roberty Ratzke. ŁKS poszedł za ciosem i mądrzej grał na siatce. Wrocławiankom nie pomogły również zmarnowane okazje w kontrataku. Wynik seta uderzeniem blok-aut przypieczętowała Julita Piasecka (25:21).

Początek drugiej partii ułożył się w lepiej dla ŁKS-u. Dłużej w polu zagrywki zadomowiła się Alaksandra Dudek (5:1). Wrocławianki dość szybko powróciły do gry, ale coraz więcej kłopotów sprawiała im zagrywka gospodyń. Przez łódzki blok nie mogła przebić się Szczurowska (18:9). Przyjezdnym nie pomogły nawet dodatkowe zmiany, a w końcówce seta po raz kolejny dobrze zaprezentowała się Aleksandra Dudek (25:14).

Tak wyraźna przegrana wyraźnie podirytowała drużynę z Wrocławia. Podopieczne Michała Maska znacznie lepiej otworzyła seta dzięki zagrywkom Lucie Muhlsteinovej. Lepiej odnajdywały się też w panującym po obu stronach chaosie. Szybsza gra, obrony Anny Pawłowskiej i ataki Kingi Stronias odpłaciły się wyrównaną grą (14:14). Po obu stronach siatki widzieliśmy popis gry w obronie. Zaciętą końcówkę lepiej przetrwał zespół z Łodzi i uderzenie Amandy Campos zakończyło mecz (25:22).

ŁKS Commercecon Łódź – KGHM #VolleyWrocław 3:0
(25:21, 25:14, 25:22)

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119