Ełkaesianki mogą napisać piękną historię! ŁKS Commercecon zagra w Stuttgarcie

Środowy wieczór może być dla kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego niezwykle szczęśliwy. O dobry nastrój na resztę tygodnia mogą zadbać siatkarki ŁKS-u. W prestiżowym starciu z mistrzem Niemiec łodzianki staną przed historyczną szansą wyjścia z grupy siatkarskiej Ligi Mistrzyń!

Na szali środowego spotkania stoi historyczna dla ŁKS-u, miasta Łodzi, a nawet i całej siatkarskiej Polski, szansa. Nasza rodzima siatkówka od czterech lat nie miała swojego reprezentanta w ćwierćfinałach siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Ta zła passa może zostać przerwana przez obecnie panujące mistrzynie Polski. Do spełnienia marzeń i napisania nowej, pięknej karty w kronice siatkarskiego ŁKS-u wystarczą tylko, albo i aż, trzy wygrane w Niemczech sety!

Przed ełkaesiankami stanie nie lada wyzwanie. Zespół ze Stuttgartu jest wszak aktualnym mistrzem Niemiec, a w obecnym sezonie plasuje się na drugim miejscu ligowej stawki. Niemki są jednak jak najbardziej w zasięgu łodzianek, o czym świadczy chociażby pierwszy mecz obu drużyn zakończony zwycięstwem „Łódzkich Wiewiór”.

Początek nowego roku jest dla siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego niezwykle udany. W pięciu dotychczasowych spotkaniach ełkaesianki zanotowały pięć zwycięstw. Dodając przy tym jedynie trzy stracone sety oraz skrupulatną poprawę gry w każdym kolejnym meczu, możemy ze spokojem określić początek roku 2020 czasem „Łódzkich Wiewiór”.

Matematyka przed środowym spotkaniem nie pozostawia złudzeń – zwycięstwo za trzy punkty pozwoli podopiecznym trenera Giuseppe Cuccariniego ze spokojem obserwować dalsze zmagania w grupie C Ligi Mistrzyń. Komplet punktów zapewni łodziankom sumę 11 „oczek” i pewne przynajmniej 2 miejsce w swojej grupie. Taki obrót spraw pozwoli „Łódzkim Wiewiórom” nawiązać walkę o miejsce w klasyfikacji 2 drużyn, a przy korzystnym układzie spotkań w grupie C, nawet i pierwszą pozycję w grupie.

W środę wszyscy kibicujemy siatkarkom!