Do trzech razy sztuka? Siatkarki rozpoczynają grę w Lidze Mistrzyń!

Europejska elita, najlepsze zespoły Starego Kontynentu, a wśród nich, po raz trzeci z rzędu one – siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego. Już dziś Ełkaesianki rozegrają pierwszy w tym sezonie mecz w siatkarskiej Lidze Mistrzyń!

Kiedy w 2018 roku ŁKS Commercecon Łódź sięgnął po srebrny medal Ligi Siatkówki Kobiet nikt nie spodziewał się, że europejska przygoda „Łódzkich Wiewiór” przyniesie tyle radosnych i niesamowitych chwil. I choć w pierwszym sezonie Ełkaesianki nie zawojowały swojej grupy, to jednak trafiły na pierwsze strony wielu gazet. Powodem byli przede wszystkim kibice ŁKS-u, którzy przy okazji meczów swoich siatkarek tworzyli niesamowitą atmosferę w swojej hali, ale i na wyjazdach.

Sezon 2019/20 w europejskiej elicie przyniósł Łódzkiemu Klubowi Sportowemu już więcej nadziei. „Łódzkie Wiewióry” otarły się o historyczny awans do fazy pucharowej, który uciekł właściwie w ostatnim spotkaniu. Równe mecze z potentatami z obrońcą tytułu na czele rozbudziły nadzieje i apetyty na przyszłość. Z drużyną cały czas o historyczny wynik walczyli i jej kibice.

I tutaj dochodzimy do dnia dzisiejszego, 24 listopada 2020 roku. O godzinie 17 czasu polskiego ŁKS Commercecon Łódź rozpocznie swój trzeci z rzędu sezon w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. I choć nastroje wokół drużyny, przez średnie rozpoczęcie sezonu, są bardzo stonowane, to nikt nie widzi innego scenariusza, jak zwycięstwo i dobre rozpoczęcie rozgrywek.

A o to nie będzie jednak łatwo, pierwszym przeciwnikiem Ełkaesianek będzie wszak VakifBank SK Stambuł. Drużyna tyle utytułowana, co mocna i groźna. W tym boju, standardowo już, Ełkaesianki nie będą same. Pewne jest, że w Płowdiwie będą mogły one liczyć na skromną delegację kibiców, która wraz z siatkarkami zawalczy o sprawienie niespodzianki i pokonanie faworyzowanego rywala.

Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.