Siatkówka

Aleksandra Wójcik sportowcem roku w województwie Łódzkim!

Sportowcem roku 2020 w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Łódzki została przyjmująca ŁKS-u Commercecon – Aleksandra Wójcik. Tym samym nagroda drugi raz z rzędu powędrowała do „Łódzkiej Wiewióry”!

W poprzednim plebiscycie Dziennika Łódzkiego za sportowca roku w województwie Łódzkim uznana została Klaudia Algierska. W tym tytuł przypadł Aleksandrze Wójcik, a dodając do tego tryumf Izabeli Kowalińskiej w roku 2017, z całą pewnością można uznać, że „Łódzkie Wiewióry” na dobre zdominowały głosowanie!

Jak na swojej stornie internetowej informuje Dziennik Łódzki – Aleksandra Wójcik została wybrana jednomyślną decyzją kapituły. Fakt ten nie dziwi spoglądając na osiągnięcia – Ola gra w ŁKS-ie Commercecon od sezonu 2018/19 i dwukrotnie wraz z resztą biało-czerwono-białych wywalczyła medale mistrzostw Polski. Najpierw był to krążek koloru złotego, a w ubiegłym roku brązowego, choć miejsce mogło być lepsze gdyby nie przerwanie rozgrywek przez pandemię.

Ola nie jest jedyną przedstawicielką ŁKS-u, która uplasowała się w najlepszej 10 plebiscytu. Dziewiąta lokata przypadła bowiem Maksymilianowi Rozwandowiczowi, a więc pomocnikowi sekcji piłkarskiej.

fot. Łukasz Żuchowski