Zrobić kolejny krok. Zapowiedź meczu z GKS-em Bełchatów

Po pięciu zwycięstwach z rzędu zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego w środę rozegrają kolejny mecz ligowy. W Bełchatowie zmierzą się z miejscowym GKS-em. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi punktualnie o godzinie 19:00.

Ełkaesiacy są w tym sezonie bezbłędni. W miniony weekend zespół Wojciecha Stawowego pokonał Sandecję Nowy Sącz i umocnił się na fotelu lidera. Formą błysnął Łukasz Sekulski, który ustrzelił w tym spotkaniu hat-tricka. Teraz przez łodzianami kolejny test. W środę powalczą o kolejne zwycięstwo w lidze z GKS-em Bełchatów.

Najbliższy rywal ŁKS-u, w tym sezonie punktuje tylko na własnym obiekcie i plasuje się na 16 miejscu w tabeli. Na GIEKSA Arenie bełchatowianie zdobyli cztery punkty w spotkaniach z faworyzowanymi GKS-em Tychy i Miedzią Legnica, choć mają na koncie tylko dwa punkty. Bełchatowianie przystąpili do rozgrywek z dwoma ujemnymi punktami. Na wyjazdach podopieczni Marcina Węglewskiego nie zdobyli jeszcze ani jednego oczka. W delegacji musieli uznać wyższość Górnika Łęczna, Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i ostatnio Odry Opole.

To spotkanie z pewnością nie będzie dla Łódzkiego Klubu Sportowego spacerkiem i GKS będzie chciał podtrzymać dobrą serię meczów bez porażki na swoim stadionie. Zapowiada się bardzo dobre widowisko, na które wybiera się spora grupa kibiców spod herbu przeplatanki.

Mecze GKS-u z ŁKS-em w poprzednich latach przysporzyły wielu emocji kibicom i mamy nadzieję, że podobnie będzie w najbliższą środę.

Wypowiedzi przedmeczowe

Marcin Węglewski (trener GKS-u):Nie mógłbym inaczej ocenić zespołu ŁKS-u jak bardzo dobrze. Mają 15 punktów, dwie bramki stracone. ŁKS ma bardzo duży potencjał ofensywny. Nie mamy tyle automatyzmów, które w grze posiada ŁKS. Myślę, że w pierwszej lidze jest to najlepsza personalnie drużyna.

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u):Nie ma łatwych rywali, więc do każdego podchodzimy w ten sam sposób. Każdy o coś walczy. Przed nami małe derby, a GKS Bełchatów to drużyna ambitna. My stosujemy się do zasady: umiesz liczyć licz na siebie. Jedziemy do Bełchatowa zagrać dobry mecz i wygrać. Mamy wyrównany skład, toczy się rywalizacja praktycznie na każdej pozycji. Jesteśmy w mini maratonie spotkań. Można się zatem spodziewać roszad w składzie. Trzeba obciążenia rozłożyć równomiernie na poszczególnych zawodników.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi po 5. kolejkach

Sytuacja kadrowa

W zespole trenera Stawowego nie pojawiły się w ostatnich dniach żadne kontuzje. Do gry nie jest zdolny tylko Marcel Wszołek, który jest w trakcie rehabilitacji po poważnej operacji kolana.

Drużyna GKS-u Bełchatów przystąpi do tego spotkania bez kontuzjowanego ex-ełkaesiaka Mariusza Magiery. Pod znakiem zapytania występ Michała Pawlika, który borykał się ostatnio z kontuzją ręki.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Bełchatów będzie transmitowane na platformie IPLA.TVPoczątek transmisji od 19:00.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Asystenci: Bolesław Rosa, Krzysztof Nejman

Sędzia techniczny: Marcin Szczerbowicz

Przewidywane składy

GKS: Paweł Lenarcik – Marcin Sierczyński, Seweryn Michalski, Arkadiusz Najemski, Mateusz Szymorek – Łukasz Wroński, Waldemar Gancarczyk, Damian Hilbrycht, Patryk Makuch, Bartłomiej Eizenchart – Patryk Winsztal.

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka, Antonio Dominguez – Piotr Gryszkiewicz, Pirulo – Samu Corral.

Przeczytaj także o meczu ŁKS – GKS

Historia meczów z GKS-em Bełchatów