Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Zapowiedź 6. kolejki Fortuna I Ligi

Zaledwie jeden dzień trwał rozbrat z pierwszoligowymi boiskami po zakończeniu 5. kolejki. Już we wtorek rozegrane zostaną dwa spotkania otwierające szóstą serię gier, a dzień później czeka nas prawdziwa piłkarska uczta.

Mianem spotkania 6. kolejki z całą pewnością można określić pojedynek Radomiaka RadomMiedzi Legnica. Obie drużyny nie ukrywają swoich ambicji na ten sezon, jakimi jest promocja do PKO BP Ekstraklasy. Radomiak w obecnej kampanii przegrał tylko raz – w poprzedni weekend z fenomenalnym beniaminkiem z Łęcznej. Miedź pierwsze pięć spotkań rozegrała w kratkę, jednak nie zmienia to faktu, że jest to bardzo mocna ekipa. Z całą pewnością potyczka oby zespołów będzie ciekawym widowiskiem.

Granie w 6. kolejce rozpoczniemy jednak we wtorek, na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego w Łodzi gdzie Widzew podejmować będzie Zagłębie Sosnowiec. Drugą, a zarazem ostatnią, potyczką tego dnia będzie mecz Arki Gdynia GKS-em Tychy. W tym spotkaniu oprócz dobrej gry na boisku, wiele może dziać się również na trybunach.

Prawdziwy maraton ligowego grania czeka nas natomiast w środę, kiedy to w odstępie trzech godzin rozpocznie się aż siedem spotkań. Pierwszym z nich będzie pojedynek dwóch pokonanych niedawno przez ŁKS ekip – Sandecji Nowy Sącz oraz Stomilu Olsztyn. Tuż po zakończeniu tego spotkania, rozpocznie się mecz pomiędzy Chrobrym Głogów, a Górnikiem Łęczna. Chwilę później na boiska wybiegną piłkarze Korony Kielce, którzy podejmą Bruk-Bet Termalike Nieciecza oraz zawodnicy Odry Opole, którzy zmierzą się z Resovią. Punktualnie o godzinie 19 rozpoczną się trzy ostatnie mecze szóstej serii gier – GKS Bełchatów-ŁKS Łódź, Puszcza Niepołomice-GKS Jastrzębie oraz Radomiak Radom-Miedź Legnica.

Rozkład jazdy 6. kolejki Fortuna I Ligi:
Wtorek, 29 września
Widzew – Zagłębie Sosnowiec (godz. 18:10)
Arka Gdynia – GKS Tychy (godz. 20:40)

Środa, 30 września
Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn (godz. 16:00)
Chrobry Głogów – Górnik Łęczna (godz. 18:00)
Korona Kielce – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (godz. 18:10)
Odra Opole – Resovia Rzeszów (godz. 18:30)
GKS Bełchatów – ŁKS Łódź (godz. 19:00)
Puszcza Niepołomice – GKS Jastrzębie (godz. 19:00)
Radomiak Radom – Miedź Legnica (godz. 19:00)

fot. Łukasz Żuchowski