Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Znamy termin zaległego meczu z Puszczą!

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego do wiosennych rozgrywek Fortuna 1. Ligi przystępują z jednym zaległym spotkaniem, które pierwotnie miało być ich ostatnim meczem w 2021 roku. Mowa o domowym meczu z Puszczą Niepołomice, którego nowy termin został wyznaczony na środę 9 marca. Oznacza to, że na przestrzeni tygodnia ełkaesiacy trzykrotnie zagrają na Stadionie Króla!

Biało-czerwono-biali już na starcie wiosennych zmagań będą mieli szansę nadrobić zaległości względem najlepszej czwórki w tabeli, gdyż rozegrają swoje zaległe spotkanie z Puszczą Niepołomice. Mecz, który pierwotnie miał być ostatnim, jaki jesienią zagrają „Rycerze Wiosny” ostatecznie nie doszedł do skutku, gdyż został przełożony na prośbę rywala (wielu niepołomiczan było wyłączonych z gry przez COVID).

Początkowo zakładano, że ełkaesiacy zaległe spotkanie rozegrają podobnie, jak w zeszłym roku z GKS-em Tychy, czyli tydzień przed startem rozgrywek ligowych. Ostatecznie wybrano inne rozwiązanie – łodzianie odrobią swoje zaległości z Puszczą w środę 9 marca (pierwszy gwizdek o godzinie 18). Mecz odbędzie się zgodnie z planem na stadionie im. Władysława Króla.

Wyznaczenie takiego terminu na odrabianie zaległego meczu z niepołomiczanami oznacza, że w przeciągu tygodnia ełkaesiacy rozegrają trzy mecze przed własną publicznością. W pierwszy weekend marca na Stadionie Króla „Rycerze Wiosny” zmierzą się z Koroną Kielce, następnie zagrają wspomniany mecz z Puszczą, a na koniec tego mini-maratonu podejmą Stomil Olsztyn.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport