Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Znamy ramowy terminarz sezonu 2020/21!

Polski Związek Piłki Nożnej podał wczoraj ramowe terminarze oraz nowe regulaminy wszystkich rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Pierwszy akt nowego sezonu w Polsce zaplanowano na 13 sierpnia 2020, a ostatni gwizdek na 20 czerwca 2021 roku.

Nadchodzący sezon będzie we wszystkich ligach piłkarskich wręcz galopował. Przerwa wymuszona przez pandemię, w połączeniu z przyszłorocznymi finałami EURO 2020, zmusza związki piłkarskie do bardzo mocnego ściskania swoich rozgrywek. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie sezon potrwa od sierpnia do czerwca.

Pierwsze na polskie boiska wbiegną drużyny rywalizujące w 1/32 Totolotek Pucharu Polski. Start tych rozgrywek zaplanowano bowiem na weekend 13-16 sierpnia. Wśród zespołów na tym szczeblu, które będą walczyć o wielki finał na Stadionie Narodowym zaplanowany na 2 maja, są piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego.

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi wystartują natomiast dwa tygodnie później – w weekend 29/30 sierpnia – i potrwają do weekendu 12/13 czerwca 2021. Mecze barażowe o awans do PKO Ekstraklasy zostaną natomiast rozegrane w dwa dni – 16 oraz 20 czerwca 2021 roku.
Co ważne – w przypadku powołania zawodnika do jakiejkolwiek reprezentacji Polski jego klub ma możliwość przełożenia spotkania. W przypadku ŁKS-u ten zapis może okazać się istotny bowiem w kręgu zainteresowań kadry U-19 trenera Jacka Magiery są Adam Ratajczyk, Marcel Wszołek oraz Piotr Gryszkiewicz. Selekcjoner kadry U-21 Czesław Michniewicz spogląda natomiast na Jana Sobocińskiego. Jeżeli plotki transferowe o przyszłości Janka się nie potwierdzą, to ŁKS może w nadchodzącym sezonie mieć aż czterech reprezentantów Polski!

Co nie mniej ważne od terminarza – PZPN podał również nowe regulaminy piłkarskich rozgrywek. Najważniejszą zmianą w kontekście nowego sezonu jest dopuszczenie 5 zmian zawodników w trakcie meczu. Te robić się muszą jednak na maksymalnie trzy przerwy w meczu, ewentualnie podczas przerwy pomiędzy połowami.