Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Zimny prysznic i zero punktów. ŁKS Łódź – Cracovia

Po zeszłotygodniowym remisie z Jagiellonią Białystok fani Łódzkiego Klubu Sportowego liczyli na kolejne dobre spotkanie, w którym łodzianie zapunktują. Niestety, tak się nie stało, po bardzo słabym występie „Rycerze Wiosny” ulegli Cracovii 0:2. Oznacza to, że Ełkaesiacy nadal znajdują się w strefie spadkowej z siedmioma punktami na koncie.

Mecz lepiej rozpoczęli krakowianie, którzy w 11. minucie mieli wymarzoną okazję do zdobycia bramki. Aleksander Bobek próbując przechwycić piłkę po dośrodkowaniu, wpadł w Takuto Oshimę, Bartosz Frankowski nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla „Pasów”. Do piłki podszedł będący ostatnio w znakomitej formie Michał Rakoczy, ale trafił… w poprzeczkę. Niestety był to dopiero początek problemów ŁKS-u, bowiem w 14. minucie po rzucie rożnym głową uderzał Virgil Ghita i było 0:1. Goście nie zadowolili się jednak jednobramkowym prowadzeniem i już w 21. minucie podwyższyli wynik spotkania. Jani Atanasov zdecydował się na niesygnalizowane uderzenie z dystansu, po drodze piłka lekko zmieniła tor lotu i wpadła do siatki obok bezradnego Bobka.

W drugiej części pierwszej połowy, ełkaesiacy próbowali odgryzać się dobrze dysponowanym dzisiaj gościom, ale brakowało spokoju w rozegraniu i celności przy strzałach. Dwukrotnie uderzał Kaj Tejan, pierwszy strzał był niecelny, przy drugiej próbie znakomicie interweniował Sebastian Madejski, kilka minut później obronił na raty obronił on także strzał Pirulo. W końcówce pierwszej części meczu znów groźnie było pod bramką ŁKS-u, najpierw Makuch trafił w słupek, a następnie przed stuprocentową szansą na gola stanął  Oshima, ale nie wykorzystał on jednak okazji i do przerwy było 0:2.

W drugą część meczu lepiej weszli piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, ełkaesiacy jednak nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji, niecelnie strzelali Ramirez i Pirulo, a uderzenie Kaja Tejana zostało zblokowane. 60. minucie z dystansu groźnie uderzył Dankowski, jednak z jego strzałem poradził sobie Madejski. W drugiej odsłonie meczu ŁKS-owi zdecydowanie brakowało dobrego rozegrania piłki i pomysłu w konstruowaniu akcji. Cracovia w końcówce skupiała się na obronie korzystnego wyniku, próbowała też tworzyć sytuacje po kontrach, ale bez większych rezultatów. Najlepszą okazję dla ŁKS-u zmarnował Pirulo, który po świetnym przepuszczeniu piłki przez Tejana, doszedł do futbolówki, ale nie trafił w bramkę i po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 0:2.

ŁKS Łódź – Cracovia 0:2 (0:2)
Bramki: Ghita 14′, Atanasov 21′

ŁKS Łódź: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski  (74′, Levent Gulen), Marcin Flis,  Adrien Louveau, Piotr Głowacki, Michał Mokrzycki, Jakub Letniowski (23, Dani Ramirez), Engjell Hoti (74′, Maciej Śliwa), Pirulo (90, Anton Fase), Bartosz Szeliga (46, Piotr Janczukowicz), Kay Tejan. Trener: Kazimierz Moskal.

Cracovia: Sebastian Madejski – Cornel Rapa, Jakub Jugas (84, Arttu Hoskonen), Kamil Glik, Paweł Jaroszyński, Virgil Ghita, Jani Atanasov, Michał Rakoczy (77′, Karol Knap), Takuto Oshima, Kacper Śmigielski (55 Benjamin Kallman), Patryk Makuch (84, Mateusz Bochniak). Trener: Jacek Zieliński

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119