Ze Śląskiem bez Guimy i Rozwandowicza

W najbliższym meczu ze Śląskiem Wrocław, Kazimierz Moskal i jego sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. W niedzielę w Białymstoku czwarte żółte kartki w tym sezonie obejrzeli Ricardo Guima i Maksymilian Rozwandowicz. 

Przed tym spotkaniem zagrożeni pauzą z powodu żółtych kartek było trzech graczy ŁKS-u: Jan Grzesik, Ricardo Guima i Dani Ramirez. Z tej trójki w niedzielę tylko portugalski pomocnik otrzymał napomnienie. Zdarzyło się to w 28 minucie gry.

Ze Śląskiem nie zagra także Maksymilian Rozwandowicz, który obejrzał dwie żółte kartki (w konsekwencji czerwoną) w Białymstoku, a były to jego kartki numer 3 i 4 w obecnych rozgrywkach.

Jeśli chodzi o zastępstwo dla „Maksa” to tutaj wybór wydaje się być prosty. Wszystkie znaki na niebie mówią, że w piątek za kapitana ŁKS-u zagra Kamil Juraszek. Natomiast w związku z absencją Guimy, kandydatów do gry w środku pola mamy kilku. Sztab szkoleniowy będzie musiał zdecydować kim zastąpić Portugalczyka, a wśród kandydatów mamy takich zawodników jak Maciej Wolski, Bartłomiej Kalinkowski czy Łukasz Piątek.