Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Zdobyć punkty pod Wawelem. Zapowiedź meczu z Cracovią.

Po kompromitacji w Białymstoku, o bardzo potrzebne punkty powalczą z Cracovią piłkarze ŁKS-u. Rywal na pewno jest w zasięgu podopiecznych Marcina Matysiaka, ponieważ w ostatnich pięciu meczach drużyna „Pasów” zdobyła zaledwie trzy punkty.  Jeśli „Rycerze Wiosny” chcą na poważnie włączyć się do walki o utrzymanie w lidze, zwycięstwo w Krakowie to obowiązek. 

Marcin Matysiak (trener ŁKS): – Analizowaliśmy Cracovię, analizujemy każdego rywala. Zdajemy sobie sprawę jaką jakość piłkarską mają zawodnicy Cracovii. Nie chciałbym wchodzić w detale i szczegóły, bo jest to rola analityka i nas trenerów, żeby w odpowiedni sposób przygotować zespół. Analizowaliśmy i chcemy jak najbardziej utrudnić życie na boisku nie tylko jednemu zawodnikowi, ale całej drużynie. Tak żeby ten mecz był dla Cracovii ciężki, a my będziemy mogli reagować odpowiednio na wszystko co się dzieje na boisku.

 

Jacek Zieliński (trener Cracovii): – Grasz z ostatnim zespołem w tabeli, wszyscy dopisują ci punkty… Raków sobie dopisywał, a tylko punkt uratował w ostatniej akcji meczu, Legia nie wywiozła z Łodzi kompletu punktów. ŁKS postraszył też Pogoń w Szczecinie. Gra na luzie i wiele rzeczy mu wychodzi, bo gra bez nadmiernej presji. Nie patrzymy na to, że gramy z outsiderem, chcemy narzucić swoje warunki, by kibice byli ukontentowani.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela PKO BP Ekstraklasy

Sytuacja kadrowa

Podczas meczu z Jagiellonią bezpośrednią czerwoną kartkę dostał Adrien Louveau, to oznacza, że trener Marcin Matysiak nie będzie mógł zabrać francuskiego zawodnika do Krakowa. Pod Wawelem nie zobaczmy również Pirulo, Thiago Ceijasa i Oliwiera Sławińskiego, którzy borykają się z urazami. 

Jeśli chodzi o gospodarzy to żaden z zawodników nie będzie pauzował w meczu z ŁKS-em za kartki, natomiast w zespole Jacka Zielińskiego kontuzjowani są Virgil Ghita, Jakub Juras, David Jablonksy i Kacper Śmigielski i tych zawodników na boisku nie zobaczymy. 

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Cracovii z Łódzkim Klubem Sportowym, będzie transmitowane na antenach, Canal+ Sport i Canal+Sport 3. Mecz będzie też dostępny na platformie CANAL+ Online. Początek studia o 17:40, a dwadzieścia minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Marcin Kochanek

Asystenci: Arkadiusz Kamil Wójcik, Maciej Kosarzecki

Sędzia techniczny: Sebastian Krasny

Sędziowie VAR: Piotr Lasyk, Krzysztof Myrmus

Więcej o meczu Cracovia – ŁKS 

Raport kartkowy 

Konferencja prasowa trenera Marcina Matysiaka 

Przegląd prasy 

Słów kilka 

fot. Cyfrasport 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119