Zatrzymać rewelację wiosny. Zapowiedź meczu z Arką

Po ogromnej wpadce na otwarciu Stadionu Króla, piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego będą chcieli zrehabilitować się w kolejnym spotkaniu. To nie będzie łatwe, gdyż biało-czerwono-biali zagrają w środowy wieczór, z Arką Gdynia, która jest fantastycznie dysponowana w rundzie wiosennej. Mecz rozpocznie się w środę o 20:30 na Stadionie Miejskim w Gdyni.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzała (trener ŁKS):Przede wszystkim w piątkowy wieczór humory były złe dlatego, że zawiedliśmy bardzo wiele osób, które nas fantastycznie dopingowały, samych siebie, bo to dla nas też był więcej niż mecz, nie będziemy tego ukrywać. Ten weekend był bardzo trudny, pod względem, żeby siebie pozbierać. Natomiast muszę powiedzieć, że to już w 100% się udało. Ta sobota, niedziela były czasem na przemyślenia, rozmowy i na to, żeby zebrać się w sobie po raz kolejny i udowodnić to, co kiedyś często powtarzałem – to nigdy się nie poddawaj to będzie dalej aktualne. Nie chcę za dużo mówić, bo przed ostatnim meczem było dużo rozmów, dywagacji na temat tego, jak będzie wyglądało to w związku z otwarciem – ten balonik był napompowany dość mocno. Dzisiaj skupiamy się na pracy, na tym, żeby jak najlepiej się przygotować. Arka ma też o co grać i patrząc na ich formę, to oni są faworytem, a my po prostu chcemy udowodnić, że sportowa złość jest czymś, o czym będziemy tylko opowiadać, a żeby to było widoczne na boisku.

Ryszard Tarasiewicz (trener Arki):Patrząc z perspektywy miejsca w tabeli i naszych wyników, jesteśmy ewidentnym faworytem. Wpływ na dobry mental ma kondycja fizyczna. Praktycznie nie odnotowujemy oznak zmęczenia, co sprawia, że zawodnicy pewnie czują się na boisku. Jeśli chodzi o podejście, koncentracje, to nie będzie z problemu. Jednak trzeba oddać rywalowi, że to drużyna, która piłkarsko jest dobrze zaawansowana. Wiemy jak przystąpić do tego meczu. Jeśli będziemy realizować założenia w trakcie spotkania, to powinno być dobrze. Zostało nam pięć meczów. Nic nie przychodzi nam lekko, ale tak jest nie tylko w tej rundzie, ale i całym sezonie. Naszą siłą jest ofensywa. Stwarzamy sobie sytuacje bramkowe i dobrze, że je wykorzystujemy. Najważniejsze, że potrafimy odwracać losy nawet jeśli to rywal strzela jako pierwszy

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 29. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W drużynie Marcina Pogorzały nie zobaczymy w środę, Maksymiliana Rozwandowicza, który będzie musiał pauzować za kartki. Z kolei w drużynie z Gdyni, z tego samego powodu nie wystąpi Christian Aleman.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Arką Gdynia będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport News. Transmisja rozpocznie się już o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz jest dostępny także na platformie Polsat Box Go.

Tak było jesienią

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Asystenci: Adam Kupsik, Marcin Lisowski.

Sędzia techniczny: Radosław Trochimiuk.

Sędziowie VAR: Piotr Urban, Michał Obukowicz.

Przewidywane składy

Arka: Kacper Krzepisz – Mateusz Stępień, Martin Dobrotka, Gordan Bunoza, Michał Marcjanik, Olaf Kobacki – Adam Deja, Sebastian Milewski, Hubert Adamczyk, Michał Bednarski – Karol Czubak.

ŁKS: Marek Kozioł – Bartosz Szeliga, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Adam Marciniak – Jan Kuźma – Pirulo, Antonio Dominguez, Michał Trąbka, Kelechukwu Ibe-Torti – Ricardinho.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport